W Grudziądzu odbyła się 6. runda Pucharu Ekstraligi 250cc

W Grudziądzu odbyła się 6. runda Pucharu Ekstraligi 250cc

Za nami jest już 6. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Zawody w Grudziądzu na obiekcie przy ulicy Hallera 4 okazały się bardzo emocjonujące. Ostatecznie najlepszy okazał się Szymon Ludwiczak. Oprócz emocji sportowych oraz wspaniałych wyścigów, zgromadzona publiczność musiała także oglądać bardziej dramatyczne sceny. W jednym z wyścigów doszło do upadku, w ramach którego zawodnik biorący udział w zawodach musiał zostać przewieziony do szpitala.

Zawody w Grudziądzu mogły się nie odbyć

Jeszcze na moment przed startem zawodów istniało wielce prawdopodobieństwo, że zawody w Grudziądzu się nie odbędą. Wszystko za sprawą ogromnej ulewy, która mniej więcej o godzinie 15:00 przeszła nad miastem. W wyniku tego tory oraz nawierzchnia na stadionie nie była w zbyt dobrym stanie. Na szczęście organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania i przygotowali nawierzchnię w taki sposób, aby zawodnicy mogli wziąć udział w bezpiecznych zawodach żużlowych. Zawodnicy przed oficjalnym startem zawodów odbyli jeszcze trening, podczas którego nie zauważono problemów podczas jazdy. Tak więc zawody mogły zostać przeprowadzone, a ich start odbył się o godzinie 18:00.

Początek zawodów w Grudziądzu

Wydawać by się mogło, że mokra nawierzchnia będzie sprawiać podczas zawodów nieco trudności zawodnikom biorącym udział w 6. rundzie Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Tak jednak nie było, a pierwszy upadek odnotowano dopiero w rundzie nr pięć. Wtedy Kacper Halkiewicz upadł podczas jazdy, co na szczęście nie przełożyło się na poważniejsze konsekwencje. Niestety tyle szczęścia ten sam zawodnik nie miał w biegu nr dziewięć. Wtedy zawodnik z Częstochowy najechał na tył pojazdu prowadzonego przez Marcela Juskowiaka, przez co obaj znaleźli się na bandzie. Niestety o ile Juskowiak był w stanie o własnych siłach wstać, tak Halkiewicz musiał zostać przetransportowany do szpitala znajdującego się tuż niedaleko.

Szymon Ludwiczak najlepszy w zawodach 6. rundy Pucharu Ekstraligi

Ostatecznie sędziom oraz zawodnikom udało się przeprowadzić zawody do końca. Zwycięzcą okazał się Szymon Ludwiczak, któremu udało się zdobyć tego dnia 14 punktów. Na drugiej lokacie uplasował się Dawid Grzeszczyk, który również zdobył 14 punktów. Okazał się on jednak gorszy od Ludwiczaka w pojedynku bezpośrednim. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Antoni Kawczyński zdobywając 13 punktów.

Warto zaznaczyć, że już niedługo odbędą się kolejne zawody tego typu. Nie będzie to jednak runda 7., lecz 2. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250ccc, która została przełożona i odbędzie się w najbliższym czasie we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim.