Początek Speedway of Nations – Polska z nadziejami na złoto

Początek Speedway of Nations – Polska z nadziejami na złoto

Już w środę, dnia 27 lipca żużlowa reprezentacja Polski rozpoczyna zmagania w Speedway of Nations. W tym roku zawody SoN to już ogólnie piąta edycja. Warto dodać, że niestety do tej pory Polakom nie udało się zwyciężyć w tych elitarnych zawodach. Wszyscy mają jednak nadzieję, że tym razem się to zmieni. Na pewno jednak Polacy muszą dobrze zaprezentować się w dzisiejszym półfinale Speedway of Nations, który odbędzie się w Vojens.

Polacy biorą udział w piątej edycji Speedway of Nations

Kibice w Polsce mają nadzieję, że żużlowa reprezentacja Polski poradzi sobie w zawodach Speedway of Nations na tyle dobrze, że półfinał tych zawodów rozgrywany w Vojens to będzie tylko przetarcie przed finałem. A na pewno skład reprezentacji Polski, który trener zabrał na te zawody SoN napawa wszystkich optymizmem. Przypomnijmy, że w składzie Janowski, Zmarzlik i Dudek kadra Polski rozpocznie zmagania w półfinałach Speedway of Nations. Relację na żywo ze zmagań półfinałowych Polaków podobno ma przeprowadzić portal www.sportonline.pl.

Jak do tej pory radzili sobie Polacy w zawodach Speedway of Nations?

Warto wszystkim kibicom przypomnieć, że polscy żużlowcy do tej pory nie odnieśli najwyższego sukcesu jeśli chodzi o Speedway of Nations. A taka formuła zawodów rozgrywana jest już po raz piąty. Kiedyś tego typu zawody określane były mianem Drużynowego Pucharu Świata. Wtedy Polacy dominowali nad pozostałymi krajami. Jednak od czasów wprowadzenia nowej formuły w ramach Speedway of Nations, to się zmieniło. Warto dodać, że Polacy docierali już jako pierwsi przez cały turniej, jednak o zwycięstwie w Speedway of Nations decyduje jeden wyścig finałowy. I tutaj już często zabrakło szczęścia, jak np. w ubiegłym roku, kiedy to Polacy jechali po zwycięstwo, jednak w pewnym momencie doszło do nieporozumienia pomiędzy polskimi zawodnikami, co spowodowało upadek jednego z nich, a to pogrzebało szanse polskich zawodników na zwycięstwo w Speedway of Nations. Miejmy nadzieję, że tym razem to Polska będzie górą w tych zawodach. A warto przypomnieć, że do tej pory w Speedway of Nations wygrywali trzykrotnie Rosjanie i raz zawodnicy z Wielkiej Brytanii.