Cellfast Wilki Krosno z awansem do PGE Ekstraligi

Cellfast Wilki Krosno z awansem do PGE Ekstraligi

Wielkie emocje kibicom dostarczyli uczestnicy finału play-off eWinner 1. Ligi. W finale fazy pucharowej o awans do PGE Ekstraligi zmierzyły się ekipy Stelmetu Falubaz Zielona Góra oraz Cellfastu WIlki Krosno. Od samego początku wiadomo było, że ten dwumecz dostarczy wielu emocji. Nikt jednak nie spodziewał się, że walka o awans będzie toczyła się do ostatniego wyścigu.

Cellfast Wilki Krosno wygrał pierwszy mecz finałowy

Pierwszy mecz pomiędzy obiema ekipami odbył się w Krośnie – pełną relację z tego spotkania znajdziemy na stronie https://24krosno.pl/. Przypomnijmy, że tam to gospodarze odnieśli zwycięstwo z dziesięciopunktową przewagą nad żużlowcami z Zielonej Góry. Mimo takiego wyniku w pierwszym meczu wszyscy wiedzieli, że na swoim torze Zielonogórzanie będą walczyć o zwycięstwo.

Wielkie emocje w rewanżowym meczu finałowym o awans do PGE Ekstraligi

Drugie spotkanie pomiędzy Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Cellfast Wilki Krosno od samego początku był emocjonujący. Dodatkowego smaczku całemu wydarzeniu dodał fakt, że Piotr Protasiewicz występował w barwach Stelmetu po raz ostatni. Kibice zgotowali dla wybitnego żużlowca wyjątkową oprawę. O pożegnaniu Piotra Protasiewicza z zawodowym żużlem wiadomo było już przed sezonem, gdy zawodnik złożył taką deklarację.

Jak wiadomo zespół Stelmetu Falubaz Zielona Góra musiał odrobić dziesięć punktów straty po pierwszym spotkaniu. I od samego początku szło im to całkiem nieźle, ponieważ w pewnych momentach spotkania mieli zapewnione awans do PGE Ekstraligi. Jednak do samego końca wynik oscylował właśnie wokół przewagi+- 8 punktów dla gospodarzy rewanżowego meczu. I walka wokół tego wyniku toczyła się dosłownie do samego końca. W ostatnim biegu Stelmet Falubaz Zielona Góra wygrywał właśnie różnicą 8 punktów. Jednak bieg ten zakończył się wynikiem 3:3, dlatego też to Cellfast Wilki Krosno zwyciężyły ostatecznie różnicą 2 punktów i to właśnie Cellfast Wilki Krosno zameldują się w kolejnym sezonie w żużlowej PGE Ekstralidze.