Trzecia runda Speedway Grand Prix w Pradze

Trzecia runda Speedway Grand Prix w Pradze

Kolejny raz cykl Speedway Grand Prix zawita do Pragi, a więc stolicy Czech. To właśnie tutaj po raz kolejny najlepsi żużlowcy na świecie będą rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca świata. To właśnie w tym cyklu zawodnicy walczą o tytuł mistrza świata. Warto dodać, że na linii startu wyścigu w Pradze pojawi się aż czterech reprezentantów w Polsce. Dwóch z nich miało już okazję zwyciężać w Czechach – mowa tutaj o Macieju Janowskim, a także Bartoszu Zmarzliku.

Czy Bartosz Zmarzlik wygra po raz trzeci?

Na pewno Polscy kibice z wielkim entuzjazmem podchodzą do wyścigu, który odbędzie się w Pradzę. Jednym z faworytów na pewno jest Bartosz Zmarzlik – o jego wcześniejszych sukcesach i także zarobkach można przeczytać tutaj. Chociażby z tego faktu, że udało mu się już zwyciężyć tutaj aż dwukrotnie. Co więcej, obecna forma reprezentanta Polski także jest naprawdę wybitna. W dotychczasowych trzynastu startach biegowych Polak został pokonany jedynie raz. Jest to również najskuteczniejszy obecnie zawodnik tego sezonu w polskiej lidze żużlowej, a więc PGE Ekstralidze.

Bartosz Zmarzlik broni fotela lidera

Warto dodać, że Bartosz Zmarzlik nie tylko świetnie spisuje się w biegach w PGE Ekstralidze, ale również jest obecnym liderem całego cyklu Speedway Grand Prix. To  właśnie Polak znajduje się na czele z przewagą dwóch punktów dwoma Duńczykami. Tuż za nim znajdują się Mikkel Michelsen, a także Leon Madsen. Rywalizacja pomiędzy tą trójką na pewnie będzie smaczkiem podczas tego wyścigu w stolicy Czech. Warto dodać, że tuż za nimi uplasowany jest obecnie Maciej Janowski, który ma stratę do Bartosza Zmarzlika również niewielką. Jako, że Janowski także może pochwalić się zwycięstwem w Czechach, to również i on może włączyć się o zwycięstwo w tym wyścigu.