Nadchodzą zawody 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym w Warszawie

Nadchodzą zawody 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym w Warszawie

Wielkimi krokami zbliżają się zawody 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, które rozegrane zostaną na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Zainteresowanie zawodami żużlowymi na Stadionie Narodowym jest bardzo duże. Do czasu zostało jeszcze kilka tygodni, a w sprzedaży znajduje się tylko mniej więcej 3 tysięcy biletów wstępu.

Zawody żużlowe na PGE Narodowym w Warszawie

Przypomnijmy raz jeszcze, że zawody 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland w Warszawie odbędą się w sobotę, dnia 14 maja 2022 roku, na stadionie PGE Narodowym. Jak czytamy w zapowiedzi tego wydarzenia na stronie terazwarszawa.pl, początek zawodów żużlowych w stolicy Polski zaplanowano na godzinę 19:00.

Kadra polskich zawodników, którzy wezmą udział w zawodach na PGE Narodowym nie jest jeszcze do końca znana. Na pewno w zawodach wezmą udział Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz Paweł Przedpelski. Oprócz nich w zespole znajdzie się jeszcze jeden zawodnik, który otrzyma tzw. dziką kartę, a także dwóch zawodników, którzy znajdą się na liście rezerwowych.

Przed zawodami odbędzie się test toru na Stadionie Narodowym

Oczywiście zawody żużlowe na Stadionie Narodowym nie są codziennością. Z tego względu organizatorzy muszą dołożyć wszelkich starań, aby Grand Prix w stolicy Polski przebiegło zgodnie z planem. To oznacza, że tor musi być odpowiedniej jakości, aby zawodnicy mieli zapewnione komfortowe warunki podczas jazdy. Z tego względu jeszcze przed startem zawodów odbędą się testy toru na Stadionie Narodowym.

W ramach testów odbędzie się wewnętrzny test nawierzchni żużlowej, która znajduje się na Narodowym Stadionie. W jaki sposób będą przeprowadzone testy? Otóż zorganizowane zostaną zamknięte dla publiczności zawody z udziałem młodych zawodników. Organizatorzy postanowili zorganizować im turniej indywidualny. Dzięki temu będzie można sprawdzić jak zachowuje się nawierzchnia pod każdym aspektem. To na pewno pozwoli organizatorom przygotować nawierzchnię oraz inne detale w jak najlepszy możliwy sposób przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.