Duńska federacja oficjalnie zawiesiła Nicka Pedersena

Duńska federacja oficjalnie zawiesiła Nicka Pedersena

Jakiś czas temu informowaliśmy o możliwym zawieszeniu Duńczyka Nicka Pedersena. Teraz sytuacja już się wyjaśniła, a Pedersen rzeczywiście został zawieszony przez federację duńską na aż 4 miesiące. Co to oznacza dla polskiego zespołu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz? Otóż Duńczyka zabraknie w zespole z Grudziądza w ostatnim meczu PGE Ekstraligi, kiedy to będą podejmować zespół Eltrox Włókniarz Częstochowa.

Zawieszenia za atak na sędziego

O całej sprawie informowaliśmy już jakiś czas temu. Wspominaliśmy, że duńska federacja najprawdopodobniej wyciągnie konsekwencje wobec Duńczyka Nickiego Pedersena, który to w trakcie jednego ze spotkań Metal Speedway League zaatakował sędziego tych samych zawodów. W pierwszym momencie zawodnik miał otrzymać za swoje postępowanie zawieszenie na aż 6 miesięcy. Zawodnik wystąpił jednak z wnioskiem o odwołanie. Jaki skutek udało się uzyskać?

Duńska federacja na wniosek o odwołanie od decyzji postanowiła skrócić zawieszenie, jednak nie kompletnie anulować. Tak więc Nicki Pedersen będzie musiał pożegnać się z oficjalnymi występami w żużlu na okres 4 miesięcy. Jest to bardzo zła informacja dla polskiego zespołu ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Ekipa z Polski, w której występuje Pedersen w ostatniej kolejce rozegra arcyważny mecz, podczas którego na szali będzie utrzymanie się zespołu z Grudziądza w PGE Ekstralidze.

Kluczowe spotkanie decydujące o utrzymaniu w lidze

Wobec nieobecności Duńczyka, zdecydowanym faworytem dla kibiców oraz ekspertów wydaje się zespół Eltrox Włókniarz Częstochowa. Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się już niedługo. Spotkanie pomiędzy ekipami z Grudziądza oraz Częstochowy odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Gospodarzem tego starcia będzie ekipa ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.