SpeedwayŻużel

Czy Kacper Woryna pozostanie w drużynie Włókniarza Częstochowa?

Kacper Woryna z pewnością nie mógł zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Nie zdobywał dla drużyny z Częstochowy zbyt dużej ilości punktów. Jednak końcówka sezonu w jego wykonaniu była już znacznie lepsza. Jaka będzie teraz jego przyszłość? Czy wróci on do ekipy ROW Rybnik? Czy może przeniesie się do 1 ligi? A może dzięki imponującej końcówce tego sezonu pozostanie w drużynie Włókniarza?

Kacper Woryna z szansami na pozostanie w ekipie Włókniarza

Wielu ekspertów zastanawia się, czy działacze drużyny z Częstochowy będą chcieli zakontraktować na kolejny sezon Kacpra Worynę. Zresztą podobne domniemania są względem Bartosza Smektały. Wiele osób sądzi jednak, że większe szansę na pozostanie w drużynie Włókniarza ma Woryna. Smektała początkowo był uznawany za większe wzmocnienie, jednak ten sezon w jego wykonaniu także z pewnością nie należy do wybitnych. Średnia punktów na spotkanie 1,484 pkt/bieg jest na pewno poniżej oczekiwań.

W klubie z Częstochowy pozostanie Jakub Miśkowiak

Działacze częstochowskiego klubu mieli przed okienkiem transferowym za cel utrzymanie Jakuba Miśkowiaka. Teraz wydaje się, że zatrzymanie Kacpra Woryny będzie kolejnym ważnym krokiem dla przyszłości klubu. Z kolei Smektała mógłby pożegnać się z klubem bez większego problemu. Nie zalicza się on już do zawodników do lat 24, przez co sam klub mógłby na tym fakcie nieco zaoszczędzić. Z kolei znalezienie następcy Smektały z pewnością będzie łatwiejsze, niż znalezienie zastępcy dla Woryny. W zamian za niego na tę pozycję mogą przyjść chociażby zawodnicy z I ligi. To powoduje, że priorytetem dla kierownictwa Włókniarza Częstochowa powinno być utrzymanie w zespole Woryny.

Warto jednak zaznaczyć, że sporo będzie zależeć od samego zawodnika. Otóż jak można się domyśleć, udana końcówka sezonu w jego wykonaniu sprawia, że wzbudza on zainteresowanie na rynku transferowym. Zainteresowanie samym zawodnikiem wykazują działacze zespołu z Zielonej Góry. Co więcej do najwyższej klasy rozgrywkowej być może powrócą dawni koledzy Woryny, a więc zespół ROW Rybnik. Jeśli tak się stanie, to Woryna będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ każda propozycja kontraktowa na swój sposób wydaje się bardzo ciekawa.

Sprawdź również

Komentowanie wyłączone.

Więcej w kategoriiSpeedway