Uraz Grzegorza Zengoty podczas niedzielnego spotkania

Uraz Grzegorza Zengoty podczas niedzielnego spotkania

W niedzielę 1 sierpnia odbyło się spotkanie żużlowe pomiędzy Abramczyk Polonia Bydgoszcz a zespołem Cellfasr Wilki Krosno. Podczas meczu doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Grzegorza Zengoty. Początkowo zawodnik miał wyjść bez szwanku z całego zajścia. Po wykonaniu bardziej szczegółowych badań lekarskich okazało się jednak, że uraz jest jednak poważniejszy.

Grzegorz Zengota doznał poważniejszych obrażeń, niż myślano początkowo

Pomimo tego, że upadek z udziałem Zengota wyglądał dosyć nieprzyjemnie, to jednak wydawało się, że wyjdzie on z całej sytuacji zupełnie bez szwanku. Tak się jednak nie stało. Szczegółowe badania lekarskie wykazały, że zawodnik połamał aż 5 żeber. Co więcej, niektóre ze złamań są nawet z przemieszczeniem. Oprócz tego występują również problemy z płucami oraz odmą. To wszystko sprawia, że jego pobyt w szpitalu może nieco się wydłużyć.

Zaznaczmy, że Zengota niestety nie omijają kontuzję. Jak doskonale kibice żużla pamiętają, kilka lat temu istniało duże prawdopodobieństwo, że tego zawodnika całkowicie zabraknie w najbliższych sezonach. Wszystko po tym, gdy zawodnik doznał kontuzji nogi. Na szczęście po pewnych perypetiach zawodnikowi udało się wrócić do zawodowego sportu. Miejmy nadzieję, że i tym razem żużlowcowi dopisze szczęście i szybko wróci on do pełnej sprawności.