Przygotowania drużyny ROW Rybnik do nadchodzącego sezonu eWinner 1. Ligi

Przygotowania drużyny ROW Rybnik do nadchodzącego sezonu eWinner 1. Ligi

Już na początku kwietnia ruszają polskie rozgrywki żużlowe. Wiele ekip udało się na obozy przygotowawcze za granicę naszego kraju. Drużyna ROW Rybnik postanowiła jednak odbyć teraz okres przygotowawczy w Polsce, wybierając Zakopane. Jak przebiegał okres przygotowawczy rybnickiego zespołu w Zakopanem?

ROW Rybnik przygotowuje się do nadchodzącego sezonu eWinner 1 .Ligi

Sezon żużlowy 2022 startuje lada moment. Ekipa ROW Rybnik ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem sezonu postanowiła spędzić w Zakopanem, wykorzystując polskie góry podczas okresu przygotowawczego. Zawodnicy pracowali na miejscu z trenerem, który skupił się przede wszystkim nad pracą wytrzymałościową, wydolnościową i kondycyjną. Zawodnicy już o poranku udawali się na bieg, następnie mieli zajęcia sztuk walki, a podczas dnia także całkiem sporo spacerowali po górach. Okres przygotowawczy upłynął więc zawodnikom oraz całej drużynie bardzo aktywnie.

Nadchodzące mecze sparingowe drużyny ROW Rybnik

Jeszcze w tym miesiącu drużyna ROW Rybnik rozegra kilka meczów sparingowych przed rozpoczynającym się sezonem żużlowym. Pierwszym zespołem, któremu drużyna ROW Rybnik stawi czoła będzie ekipa ZOOleszcz GKM Grudziądz, a więc drużyna występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej PGE Ekstralidze.

Kolejną drużyną, na przeciwko której staną zawodnicy z Rybnika będzie drużyna Texom Stal Rzeszów. Drużyna z Rzeszowa w nadchodzącym sezonie będzie występować w drugiej lidze. Podczas meczów sparingowych przed rozpoczęciem nowego sezonu żużlowego, drużyna ROW Rybnik podejmie również ekipę Cellfast WIlki Krosno, a więc drużynę, z którą Rybniczanie będą się mierzyć w nadchodzącym sezonie w eWinner 1. Lidze. Więcej informacji o zmaganiach drużyny ROW Rybnik w nadchodzącym sezonie żużlowym znajdziecie zarówno na naszym portalu żużlowym, jak i na stronie regionalnej miasta Rybnik rybnikinfo.pl.