Poznaliśmy 12 zawodników, którzy wystąpią w Żużlowej Reprezentacji Polski w 2022 roku

Poznaliśmy 12 zawodników, którzy wystąpią w Żużlowej Reprezentacji Polski w 2022 roku

W sobotę, dnia 29 stycznia, oficjalnie poznaliśmy zawodników, którzy w 2022 roku będą mieli okazję przyodziać barwy reprezentacji Polski i wystąpić w kadrze żużlowej. W tym roku kadra liczy 12 zawodników i została powołana przez Zarząd Główny Polskiego Motorowego Związku.

W tym roku powołano tylko dwie kadry narodowe

Ilość zawodników powołana do Żużlowej Reprezentacji Polski może być dla wielu kibiców ogromnym zaskoczeniem. W zeszłym roku kadra liczyła aż 30 zawodników, a teraz liczy jedynie 12 zawodników. Co więcej, kolejną zmianą jest ilość powołanych kadr. Trenerzy w tym sezonie postanowili powołać jedynie dwie kadry narodowe. Mowa tutaj o kadrze seniorskiej oraz juniorskiej. Z kolei przed laty mogliśmy obserwować kadry seniorów, a ponadto kadry U23, U21 oraz U19.

Kto pojawił się w Żużlowej Reprezentacji Polski na sezon 2022?

W polskiej reprezentacji w tym roku będziemy mieli okazję podziwiać takich zawodników jak Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Paweł Przedpełski. Są to zawodnicy z tzw. czwórki występującej w cyklu zawodów Grand Prix. Oprócz tego w kadrze znalazło się miejsce również dla Dominika Kubery, który otrzymał w poprzednim sezonie dziką kartę i mógł walczyć z najlepszymi.

Młodzieżowa kadra Polski z kolei w tym sezonie została otwarta dla takich zawodników jak Bartłomiej Kowalski, Mateusz Ciernika, Wiktor Lampart, Damian Ratajczak, Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, a także debiutant w tym gronie, a więc Wiktor Przyjemski. Kadra Polski w tym roku niestety została zamknięta dla wielu zawodników, gdyby porównać ją do poprzednich lat. Zabrakło chociażby takich zawodników jak Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, czy też juniorzy tacy jak Kacper Pludra i Sebastian Szostak.