Nowe informacje na temat Daniela Hendersona po fatalnym wypadku

Nowe informacje na temat Daniela Hendersona po fatalnym wypadku

W środę 1 września odbyło się spotkanie pomiędzy Team Rapid a Indianerny Kumla w lidze Allsvneskan. W jednym z biegów spotkania ligowego na poziomie drugiej ligi żużlowej w Szwecji doszło niestety do fatalnie wyglądającego w skutkach upadku. Najbardziej ucierpiał w nim Daniel Henderson, który ostatecznie musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Fatalny wypadek w spotkaniu ligi Allsvneskan

Mecz pomiędzy Team Rapid a Indianerny Kumla odbył się w pierwszy dzień września. Wynik środowego spotkania dla większości osób jest jednak zupełnie bez znaczenia. Większość z nas przejmowała się stanem zdrowia Daniela Hendersona, który bardzo mocno ucierpiał w wypadku na torze. Podczas jednego z biegów doszło do starcia pomiędzy Gustavem Grahnem a Linusem Ekloefem. W całym zdarzeniu brał udział dodatkowo Daniel Henderson, który ostatecznie najbardziej ucierpiał w całym wydarzeniu.

Motocykl prowadzony przez Daniela Hendersona uderzył prosto w motocykle dwójki wyżej wymienionych zawodników, u których wcześniej doszło do kontaktu. W wyniku zdarzenia Henderson trafił nie tylko w motocykle, lecz ostatecznie przeleciał także przez bandy i po całym zajściu miał spore problemy ze złapaniem oddechu.

Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia 30-latka

W czwartek pojawiły się pierwsze bardziej szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia zawodnika. Okazało się, że Daniel Henderson ma złamane aż 12 żeber po prawej stronie, a także przebite płuco, z którego wydobywa się krew. Oprócz tego występuje także problem z lędźwiową częścią kręgosłupa. Zawodnik został w nocy przeniesiony do szpitala Karolinska w stolicy Szwecji, a więc w Sztokholmie. W najbliższym czasie powinno pojawić się więcej informacji na temat zdrowia 30-letniego zawodnika ze Szwecji.