PGE Ekstraliga w latach 2022-2025 ponownie w Canal+ oraz Eleven Sports

PGE Ekstraliga w latach 2022-2025 ponownie w Canal+ oraz Eleven Sports

W ostatnim czasie poznaliśmy stacje telewizyjne, które będą w Polsce pokazywać najsilniejszą ligę świata żużlu, a więc PGE Ekstraligę. Pełną licencję na transmisję rozgrywek żużlowych w latach 2022-2025 nabyła stacja Canal+. Z kolei sublicencję pozyskała stacja Eleven Sports.

Sublicencja od Canal+ dla stacji Eleven Sports

Stacja Eleven Sports pokazuje rozgrywki żużlowe w Polsce już od 2019 roku. Teraz wiemy już, że PGE Ekstraliga zagości w ramówce stacji Eleven na dłużej. Canal+ zdecydowało się po raz kolejny udzielić sublicencji na pokazywanie najlepszej ligi świata żużlowej. Dzięki temu kibice będą mogli w Eleven Sports zobaczyć dwa spotkania w każdej kolejce. Warto dodać, że będą to spotkania trzeciego oraz czwartego wyboru. Oznacza to, że największe szlagiery ligowe zobaczyć będzie można jedynie na kanałach telewizyjnych Canal+.

Rekordowa kwota za prawa telewizyjne PGE Ekstraligi

Wiemy już, że to stacja Canal+ nabyła prawa telewizyjne do pokazywania PGE Ekstraligi w latach 2022-2025. Bardzo zaskakująca jest jednak kwota, za jaką prawa telewizyjne zostały pozyskane. Okazuje się, że stacja Canal+ za możliwość transmitowania wszystkich spotkań ligowych zapłaciła aż 242 miliony złotych. To absolutny rekord jeśli chodzi o prawa telewizyjne za pokazywanie ligi żużlowej. Przypomnijmy, że poprzednia umowa opiewała na kwotę mniej więcej 60 milionów złotych.