Od następnego sezonu żużlowego wystartują nowe rozgrywki U24 Ekstraliga

Od następnego sezonu żużlowego wystartują nowe rozgrywki U24 Ekstraliga

W nadchodzącym sezonie wszystkie drużyny PGE Ekstraligi muszą wystawić nie tylko zespoły seniorskie, lecz także zespoły młodzieżowe w ramach nowego tworu, a więc rozgrywek U24 Ekstraligi.

Rozgrywki U24 szansą dla nowych zawodników

PGE Ekstraliga od lat jest uznawana za najlepszą ligę żużlową na świecie. Osoby odpowiedzialne za rozgrywki ligowe w Polsce nie zamierzają jednak osiadać na laurach, lecz starają się zrobić wszystko, aby w przyszłości poziom rozgrywek się nie obniżył, a wręcz wzrósł. Stąd też jednym z pomysłów mających pomóc osiągnąć ten cel jest utworzenie rozgrywek dla młodocianych zawodników. Utworzona U24 Ekstraliga będzie z pewnością szansą dla żużlowców, którzy nie mieliby okazji wystąpić w drużynach seniorskich i pokazać w pełni swoich umiejętności.

Młode talenty, które mają szansę na angaż w klubach U24 PGE Ekstraligi

Młodzi zawodnicy z pewnością z optymizmem przyjęli wiadomość o utworzeniu rozgrywek U24. Nie ma co ukrywać, że dzięki tym rozgrywkom szansę na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców będzie miała znacznie większa liczba zawodników. Dodajmy, że kluby będą mogły korzystać nie tylko z młodych zawodników z Polski, lecz w rozgrywkach będą mogli brać udział również obcokrajowcy. To oznacza, że kluby występujące w PGE Ekstralidze już teraz na pewno szukają ciekawych wzmocnień zawodników do lat 24. Z pewnością zarówno eksperci, kibice, jak i sami działacze klubów PGE Ekstraligi są ciekawi jak rozgrywki będą wyglądały w praktyce oraz czy któryś z nieznanych dotąd zawodników zdoła przebić się do seniorskich rozgrywek.