Zespół eWinner Apator Toruń poszukuje trenera młodzieżowców

Zespół eWinner Apator Toruń poszukuje trenera młodzieżowców

Przewodniczący Rady Nadzorczej zespołu eWinner Apator Toruń, a więc Adam Krużyński oficjalnie potwierdził, że w klubie rozglądają się za nowym trenerem, który byłby w stanie poprowadzić młodzieżowców oraz drużynę U24.

Zbyt dużo obowiązków dla Tomasza Bajerskiego

Przypomnijmy, że dotychczas zarówno za drużynę seniorów, jak i młodzieżowców w toruńskim zespole odpowiadał główny trener Tomasz Bajerski. W ostatnim czasie jednak ilość obowiązków związana z zespołem U24 jest na tyle duża, że głównemu trenerowi po prostu brakuje czasu, aby pogodzić pełnienie obu tych funkcji. Z tego względu działacze toruńskiego klubu postanowili poszukać nowego trenera dla młodzieżowców oraz drużyny U24.

Informacja o tym, że główny trener Tomasz Bajerski prowadził zarówno seniorów, jak i młodzieżowców może dziwić wielu kibiców oraz osób niezwiązanych z tą dyscypliną sportową. Jednak fakty dotyczące żużla są takie a nie inne, że na ten moment można zauważyć ogromny deficyt fachowców oraz ekspertów od żużla. Oznacza to, że w sporej części drużyn obowiązki trenera dotyczą zarówno seniorów, jak i młodzieżowców.

Drużyny występujące w PGE Ekstralidze z dodatkową drużyną U24

Dodajmy, że od następnego sezonu każda drużyna żużlowa występująca w PGE Ekstralidze będzie musiała posiadać dodatkowy zespół złożony z zawodników U24. Stąd też obowiązki związane z prowadzeniem drużyny młodzieżowców będą jeszcze większe, niż miało to miejsce do tej pory. Z tego względu działacze ekstraligowych zespołów przygotowują się do zmiany w nowych rozgrywkach, a także do zatrudnienia dodatkowego trenera.