Poznaliśmy składy reprezentacji na żużlowy mundial Speedway of Nations

Poznaliśmy składy reprezentacji na żużlowy mundial Speedway of Nations

Już niedługo rozegrane zostaną półfinały żużlowego mundialu, a więc Speedway of Nations. Oficjalnie półfinały odbędą się 17 i 18 września w Daugavpils. Trenerzy reprezentacji biorących udział w turnieju zaprezentowali już składy drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Niemała niespodzianka wystąpiła w składzie reprezentacji Polski.

Polska drużyna na półfinały Speedway of Nations

Na zawody Speedway of Nations każdy z trenerów wyznaczył pięciu zawodników. Należy jednak mieć na uwadze, że tylko trójka z nich weźmie udział w oficjalnych zawodach. Pozostała dwójka będzie jedynie w odwodzie, gdyby któremuś z podstawowych zawodników przytrafiła się kontuzja lub inna nieszczęśliwa sytuacja, z powodu której nie mógłby wystąpić.

Trenerzy w składach drużyn musieli zawrzeć dwóch podstawowych seniorów oraz jednego rezerwowego seniora, a także jednego podstawowego juniora oraz jednego juniora w rezerwie. Stąd też trener reprezentacji Polski w składzie na półfinały Speedway of Nations wyznaczył seniorów Bartosza Zmarzlika oraz Macieja Janowskiego. Rezerwowym seniorem będzie z kolei Dominik Kubera, co przez wielu ekspertów żużla odbierane jest jako dosyć spore zaskoczenie. Z kolei podstawowym juniorem na zawodach w Daugavpils będzie Jakub Miśkowiak lub też Wiktor Lampart.

Trzy drużyny z każdego półfinału awansują do wielkiego finału w Manchesterze

Tegoroczny wielki finał Speedway of Nations odbędzie się w Manchesterze. Dokładnie finały Nations of Speedway odbędą się w dniach 16 i 17 października. Dzięki temu, że zawody odbędą się w Wielkiej Brytanii, to Brytyjczycy mają zapewniony udział w zawodach finałowych. Do tej pory odbyły się już trzy edycje finałów Nations of Speedway, a w każdej z nich wygrywali Rosjanie, którzy mogli polegać na niezawodnych zawodnikach, a więc Artiom Łaguta oraz Emil Sajfutdinow.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji Nations of Speedway w pierwszym półfinale rozgrywanym 17 września wraz z reprezentacją Polski udział wezmą takie reprezentacje jak USA, Czechy, Dania, Słowenia, Szwecja oraz Finlandia. W drugim półfinale, który odbędzie się 18 września zobaczymy z kolei reprezentacje Włoch, Australii, Ukrainy, MFR, Łotwy, Niemiec oraz Francji.