Kultowa gra żużlowa, a więc “Insane Speedway 2” pod lupą

Kultowa gra żużlowa, a więc “Insane Speedway 2” pod lupą

 W roku 1998 studio MarkSoft wydało manager żużlowy Insane Speedway 2. Jest to swoiste oddanie hołdu Mistrzostwom Polski z roku 1998. Gracz ma do wyboru drużyny z I i II Ligi zrobione z prawdziwych przedstawicieli żużla wspomnianych Mistrzostw. MarkSoft oddał w ręce graczy dzieło stworzone przez prawdziwych miłośników żużla. Na tamte czasy ten tytuł był grą pożądaną przez wszystkich. Co ciekawe, niektórzy gracze do dziś uwielbiają raz na jakiś czas wrócić do przeszłości wraz z Insane Speedway 2.

Opis Insane Speedway 2

W grze Insane Speedway 2 gracz wybiera spośród klubów i sekcji żużlowych z roku 1998. Działania jakie podejmie gracz będą miały wpływ na rozwój całego klubu żużlowego. Od tego też będą zależały sukcesy klubu. Im bardziej rozwinięty klub, tym lepszych sponsorów może uzyskać. Nieskoordynowane zarządzanie sekcją żużlową może pogrążyć menedżera i spowodować odejście zawodników.

Wiele trybów rozgrywki

Tryb gry Insane Speedway 2 jest zależny od chęci gracza, może grać jednocześnie aż 6 osób. Może też grać w tryb singleplayer za przeciwnika mając zawodników komputerowych. Podczas rozgrywek są włączona filmowe fragmenty prawdziwych wyścigów żużlowych. Swoje poczynania gracz może oprzeć na bogatych statystykach zawartych w grze i rozwijanych wraz z zarządzaniem gracza.

Ciekawostki związane z Insane Speedway 2

Media donoszą, że przy powstawaniu gry brali udział Zbigniew Rozkuta i Marian Wardzała. Stąd liczne realistyczne nawiązania do prawdziwych turniejów z zakresu rozgrywek żużlowych. Pierwszy był prezesem sekcji żużlowej Unii Tarnów, a drugi reprezentantem Polski ze słynnego Finału Młodzieżowych Mistrzostwa Polski z lata 72 i 73 XX wieku.

Miłośnicy zmagań żużlowych będą zachwyceni tą produkcją. Można powiedzieć, że gra ta jest stworzona przez miłośników żużla dla miłośników żużla. Przy okazji można sprawdzić swoje umiejętności zarządzania klubem. Zobaczyć czy bycie menedżerem jest tym czego się w życiu szuka, przy okazji sprawdzając, że nie jest to prosta profesja. Wystarczy poszukać gry, ściągnąć symulator i zobaczyć na własne oczy jak wspaniałą grą jest Insane Speedway 2.