Betard Sparta Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2021

Betard Sparta Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2021

Drużyna Betard Sparta Wrocław pokonała w finałowym dwumeczu zespół Motoru Lublin w stosunku 95:85. W rewanżowym, decydującym spotkaniu finałowym, Wrocławianie zwyciężyli na własnym stadionie 50:40. Tym samym tytuł Drużynowego Mistrza Polski w sezonie 2021 trafił do ekipy z Wrocławia.

Wrocławianie pokazali swoją siłę przed własną publicznością

Stadion Olimpijski we Wrocławiu jeszcze przed spotkaniem emanował niesamowitą atmosferą, jak na finał najwyższej klasy rozgrywkowej żużla w Polsce przystało. Zarówno sektor gospodarzy, jak i sektor gości bardzo żwawo dopingował swoich zawodników. Doping na stadionie dał się we znaki również zawodnikom. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy odnieśli podwójne zwycięstwo już w pierwszym biegu. W następnych biegach świetną dyspozycję zaprezentował Artiom Łaguta, który łącznie zdobył w tym wyścigu 13 punktów. Taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Mikkel Michelsen z zespołu gości, zaliczył on jednak większą ilość biegów.

Kolejne biegi można nazwać bardzo wyrównanymi. Pierw wygrywała jedna drużyna, aby chwilę potem zwyciężyła druga. Stąd też walka była bardzo wyrównana. Tam samo było po biegu nr 9., kiedy to zwycięstwo objęli goście. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ końcówka spotkania rewanżowego o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w sezonie 2021  należała do gospodarzy z Wrocławia. Końcowe trzy biegi zakończyły się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 5:1, 4:2 i 5:1. W ten sposób Betard Sparta Wrocław zwyciężyła w całym finale.

Historia Betard Sparty Wrocław pisze się na naszych oczach

Przypomnijmy, że tegoroczna wygrana zespołu Betard Sparta Wrocław oznacza, że tytuł Drużynowego Mistrza Polski wraca do Wrocławia po 15-stu latach przerwy. Łącznie ten tytuł jest już piątym w historii złotym krążkiem, które udało się zdobyć zespołowi z Wrocławia. W przyszłym sezonie Wrocławianie na pewno będą chcieli powtórzyć ten sukces, jednak czy to im się uda, dowiemy się o tym po zakończeniu przyszłego sezonu.