Przedstawiono oficjalną listę rezerwowych w Grand Prix

Przedstawiono oficjalną listę rezerwowych w Grand Prix

Nie tak dawno poznaliśmy podstawową obsadę 15 zawodników, którzy będą uczestniczyć w Speedway Grand Prix w sezonie 2022. Teraz oficjalnie poznaliśmy już także rezerwowych SGP. Czy na liście są jakieś zaskoczenia?

Jack Holder otwiera listę rezerwowych SGP 2022

Siedmiu zawodników pojawiło się na liście rezerwowych SGP 2022. Oficjalna lista rezerwowych została przedstawiona rano w czwartek 7 października. Dla ekspertów, kibiców i wszystkich osób związanych z żużlem na pewno nie jest zaskoczeniem, że na czele listy rezerwowej Speedway Grand Prix w sezonie 2022 znalazł się Jack Holder. Młody zawodnik z Australii w poprzednim sezonie naprawdę świetnie prezentował się w PGE EKstralidze. Warto dodać, że niektórzy eksperci uważali nawet, że młodszy z braci żużlowców powinien znaleźć się na głównej liście uczestników SGP. Tak się jednak nie stało.

Na oficjalnej liście rezerwowych znaleźli się Jack Holder z Australii, Daniel Bewley z Wielkiej Brytanii, Andrzej Lebiediew z Łotwy, Jakub Miśkowiak z Polski, Mads Hansen z Danii, Luke Becker z USA oraz David Bellego z Francji.

Brak Dominika Kubery wśród rezerwowych

O ile obecność Jacka Holdera wśród rezerwowych SGP nie jest dla nikogo zaskoczeniem, o tyle brak Dominika Kubery z pewnością już tak. Dodajmy, że zawodnik Motoru Lublin również zaliczył całkiem udany sezon. Co więcej, pokazał się z dobrej strony nie tylko podczas rozgrywek ligowych w Polsce, ale także w ramach turniejów Speedway Grand Prix w Lublinie, czy też szwedzkiej Malilli. Jak się jednak okazało, Dominik Kubera, który niegdyś zdobywał nawet medale mistrzostw świata juniorów, w tym sezonie nie znalazł się na liście rezerwowej SGP.