Przeanalizujmy skład Falubazu Zielona Góra na nadchodzący sezon eWinner 1. Ligi Żużlowej

Przeanalizujmy skład Falubazu Zielona Góra na nadchodzący sezon eWinner 1. Ligi Żużlowej

Drużyny, które w następnym sezonie będą występować w eWinner 1. Lidze Żużlowej starają się skompletować jak najlepsze kadry, na które mogą sobie pozwolić. Niektóre drużyny są raczej spokojne w dokonywaniu transferów i kompletowaniu kadry. Jednak niektóre drużyny, jak np. Falubaz Zielona Góra, działają nieco inaczej i z pewnością będą dysponować znakomitym składem na nadchodzące rozgrywki. Jak będzie prezentować się kadra zielonogórzan na nadchodzący sezon?

Zawodnicy, którzy zasilili bądź zasilą kadrę Falubazu Zielona Góra

Drużyna z Zielonej Góry z pewnością chce w tym sezonie od samego początku notować zwycięstwa w lidze. Marzy im się szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej żużlu w Polsce. Z tego powodu działacze drużyny Falubazu nie przebierają w słowach, jak i czynach. Wiemy już, że w zespole na pewno zostaną Piotr Protasiewicz, Jan Kvech oraz Max Fricke. Oprócz tego poznaliśmy już także pierwsze nazwiska, które dołączą do zielonogórskiej ekipy. Będą to m.in. Rohan Tungate, który przyjdzie z Tarnowa, Krzysztof Buczkowski z Lubina oraz Dawid Rempała, który także ostatnio występował w Tarnowie. Klub na pewno ma jeszcze kilku zawodników w kręgu zainteresowań, przez co już niedługo być może oficjalnie dowiemy się o kolejnych transferach do zespołu.

Kto odejdzie z Falubazu Zielona Góra?

Transfery do klubu to jedno, ale Falubaz Zielona Góra przed nadchodzącym sezonem postanowił także pożegnać się z kilkoma zawodnikami. O kogo dokładnie chodzi? Otóż wiemy już, że z zespołu na pewno odejdzie Patryk Dudek, który przeniesie się do Torunia. Oficjalnie odchodzi także Matej Zagar, który na ten moment wciąż jednak szuka klubu. Wydaje się, że zainteresowanych na podpisanie z nim kontraktu nie powinno brakować.

Sporo mówi się także o potencjalnych odejściach zawodników. W tym kręgu na pewno są Damian Pawliczak, a także Mateusz Tonder. Sezon eWinner 1. Ligi Żużlowej rozpoczyna się już wkrótce. Mimo wszystko zostało trochę czasu, aby wszystkie kluby skompletowały swoje kadry na nadchodzący sezon. Mimo wszystko wydaje się, że kadra zielonogórzan jest już na ten moment bardzo dobrze skomponowana. W zasadzie już teraz możemy stwierdzić, że Falubaz Zielona Góra jest głównym potentatem do tego, aby po prostu wygrać rozgrywki ligowe.