Reprezentacja Polski w żużlu pokonała drużynę Reszty Świata podczas pożegnania Marka Cieślaka

Reprezentacja Polski w żużlu pokonała drużynę Reszty Świata podczas pożegnania Marka Cieślaka

W Rybniku odbyło się spotkanie towarzyskie pomiędzy reprezentacją Polski w żużlu a drużyną Reszty Świata. Polskim żużlowcom zwycięstwo przyszło dosyć łatwo. Pokonali oni rywali w stosunku 58:32. Dodajmy, że wydarzenie zostało zorganizowane przede wszystkim w ramach uroczystego pożegnania i uhonorowania Marka Cieślaka.

Pożegnanie Marka Cieślaka w Rybniku

Zawody, które odbyły się w sobotę 9 października miały na celu przede wszystkim uhonorować oraz pożegnać utytułowanego trenera Marka Cieślaka. Trener sprawował stanowisko pierwszego trenera polskiej drużyny narodowej aż przez 14 lat. Obecnie 71-letni menedżer dostał specjalne podziękowania, zarówno od zawodników, jak i od oficjeli i działaczy. Przypomnijmy, że trener podczas pracy z kadrą narodową zdobył m.in. siedem złotych medali Drużynowego Pucharu Świata.

W ramach pożegnania odbyło się także spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski w żużlu a drużyną Reszty Świata. Na stanowisku trenera w tym spotkaniu zasiadał już oczywiście nowy trener kadry, a więc Rafał Dobrucki. W tym spotkaniu zdecydował się on niemal na najsilniejsze zestawienie, na które mógł sobie obecnie pozwolić. Ostatecznie polska drużyna narodowa żużla pokonała zawodników Reszty Świata w stosunku 58:32. Najlepiej punktującymi zawodnikami w polskiej drużynie byli Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera oraz Maciej Janowski. W drużynie Reszty Świata najlepiej wypadł Max Fricke oraz Rohan Tungate.