Zwycięzca Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pobił rekord Tomasza Golloba!

Zwycięzca Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pobił rekord Tomasza Golloba!

Sebastian Szostak, bo o nim mowa, w wieku siedemnastu lat wygrał 68 Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wygrywając zawody, stał się najmłodszym zwycięzcą w historii tej imprezy.

Żużlowiec czuje się niezwykle zaszczycony, że znalazł się wśród takich gwiazd jak Roman Jankowski, Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik i przede wszystkim Tomasz Gollob. Z wielką pokorą i radością przyjął do wiadomości fakt, że udało mu się pobić rekord legendy polskiego żużla. Gollob zwyciężał w Ostrowie w 1990 roku. Miał wtedy 19 lat.

Szostak mówi, że pomimo młodzieżowego składu, rywalizacja była zacięta i że z każdym można odnieść porażkę. Sukces zadedykował całej swojej rodzinie, a w szczególności zmarłemu ojcu i ukochanej babci, która jest jego najbardziej zagorzałym kibicem.

Z powodu pandemii koronawirusa trybuny, niestety, świeciły pustkami, co akurat nie było pocieszające dla młodego zwycięzcy. Ten rok ograbił Sebastiana z tej możliwości, ale młody żużlowiec jest dobrej myśli i ma nadzieję, że w przyszłym sezonie wszystko wróci do normy i kibice ponownie zasiądą na trybunach.

Recepta na sukces

Do zwycięstwa żużlowca z Arged Malesa TŻ Ostrovia przyczyniły się jego znakomite starty i nerwy ze stali. Udało mu się wygrać prawie wszystkie momenty startowe, dzięki czemu mógł nadrobić zaległości uzyskane na trasie. Sam przyznaje, że jeszcze nie potrafi dobrze wyprzedzać na dystansie, ale jest zdeterminowany, aby usunąć te usterki ze swojego repertuaru.

Szostak podszedł do zawodów ze spokojem i przez większość potyczki nie odczuwał żadnego stresu. Zaczął mu się udzielać dopiero w ostatnim wyścigu, gdy zdawał sobie sprawę, że potrzebuje jeszcze jednego punktu, żeby stanąć na najwyższym miejscu na podium.

Lista osiągnięć

W wieku 17 lat Sebastian Szostak ma już na swoim koncie wiele sukcesów, które skrzętnie układa na swojej półce z pucharami. W 2020 zajął drugie miejsce w finale Brązowego Kasku (memoriał dla Rifa Saitgariejewa). Ponadto, zwyciężył w Młodzieżowych mistrzostwach Wielkopolski i klasyfikacji generalnej cyklu Nice Cup. A do tego, u boku swoich kolegów, wywalczył Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski. Jednak, jak na tę chwilę, za najcenniejszy swój dorobek w karierze żużlowej uważa Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Przed nastoletnim żużlowcem rysuje się bardzo świetlana przyszłość w dyscyplinie speedway’a i trzymamy kciuki za jego dalsze pasmo sukcesów.