TVN zainteresowane pokazywaniem żużla

TVN zainteresowane pokazywaniem żużla

W mediach ukazuje się coraz więcej informacji na temat tego, że stacja TVN w najbliższej przyszłości będzie transmitować mecze żużla. Jak wszyscy wiemy, całkiem niedawno TVN zdecydował pokazywać w otwartej stacji skoki narciarskie. Teraz stacja myśli nad pokazywaniem kolejnej dyscypliny sportu, którą właśnie ma być żużel.

Jakie imprezy żużlowe może w przyszłości transmitować TVN?

Stacja TVN jest obecnie na początku rozmów z odpowiednimi władzami. Z tego względu jeszcze nie wiadomo, co dokładnie będzie emitowane na kanałach telewizji TVN. Mówi się jednak, że początkowo mogą to być cykle Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations. Sama PGE Ekstraliga przez najbliższe sezony pokazywana będzie na kanale nSport+.

Przypomnijmy, że do tej pory fani żużla mogli śledzić poszczególne transmisje z meczów żużlowych przede wszystkim na kanałach Canal Plus Sport, nSport+, czy też Eurosport. Transmisje żużlowe ukazywały się także na Motowizji oraz niekiedy na kanałach należących do TVP. Oglądalność żużlu w Polsce stoi na dosyć przyzwoitym poziomie. Osiągnięcia w poprzednich latach sprawiają, że zainteresowanie żużlem wyraża coraz więcej osób, co może być dobrym impulsem właśnie dla wprowadzenia transmisji żużlu do tzw. mainstreamu. W niedalekiej przyszłości powinniśmy się dowiedzieć, czy żużel stanie się kolejnym sportem, który na stałe zagości w stacji telewizyjnej TVN.