Dawid Kujawa zdecydował się przeznaczyć złoty medal na akcje charytatywną

Dawid Kujawa zdecydował się przeznaczyć złoty medal na akcje charytatywną

Na wielki gest zdecydował się Dawid Kujawa, a więc mistrz świata juniorów, który zdobył złoty medal w żużlu w 2021 roku w indywidualnym wyścigu. Teraz postanowił on przekazać złoty medal na akcję charytatywną. Dochód z medalu przeznaczony będzie na rzecz dziecka, które potrzebuje pomocy finansowej w walce z chorobą.

Kibic skontaktował się z Kujawą i poprosił o pomoc

Medal trafił na aukcję charytatywną w dosyć nietypowych okolicznościach. Z Kujawą skontaktował się jeden z kibiców, który zapytał, czy były żużlowiec nie posiada jakiś gadżetów, które mogłyby zostać sprzedane, a dochód z nich przeznaczony na rzecz chorego dziecka. Okazało się, że Kujawa nie zostawił sobie żadnych pamiątek. Tak naprawdę jedyną pamiątką był złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, które w 2001 roku odbyły się w Peterborough. Były żużlowiec nie zastanawiał się ani przez chwilę i postanowił wystawić medal na licytację.

Warto dodać, że Dawid Kujawa zdobył złoty medal w 2001 roku i wtedy była to ogromna sensacja. Aukcja, na której można licytować zdobyty medal przez Kujawę znajduje się na popularnym portalu aukcyjnym Allegro.