Wiemy już dla jakiego klubu będzie występował Maciej Janowski w następnym sezonie

Wiemy już dla jakiego klubu będzie występował Maciej Janowski w następnym sezonie

Żużlowa karuzela transferowa trwa w najlepsze. Zawodnicy przychodzą i odchodzą z klubów, a przyszłość wielu zawodników wciąż jest nieznana. Rozstrzygnie się ona najpewniej dopiero w ostatnich godzinach trwania okienka transferowego. Sporo pytań kibiców i ekspertów dotyczyło także przyszłości Macieja Janowskiego, jednak teraz sam zawodnik rozwiał wszelkie wątpliwości.

Maciej Janowski na dłużej w Betard Sparta Wrocław

Wszyscy, którzy marzyli o tym, aby Maciej Janowski dołączył do ich zespołu, po prostu muszą obejść się smakiem. Maciej Janowski oficjalnie przedłużył kontrakt z drużynowym mistrzem Polski w żużlu, a więc drużyną Betard Sparta Wrocław. Poprzedni sezon w wykonaniu Janowskiego był niemal idealny. Kapitan wrocławskiej drużyny spisywał się znakomicie na przestrzeni całego sezonu, przez co wszystkim zależało na tym, aby zatrzymać go w zespole.

Tego udało się dokonać i Janowski oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z drużyną z Wrocławia. Przypomnijmy, że zawodnik jest wychowankiem klubu. Jest to także najbardziej skuteczny zawodnik w historii klubowej. Potwierdzenie przedłużenia kontraktu zostało oficjalnie przedstawione w niedzielę. 30-latek zaznaczył, że to zaszczyt móc występować w drużynie Betard Sparta przez następny sezon. Zaznacza, że jest to jego domowy klub i jest bardzo dumny z możliwości występowania w tym miejscu i przed kibicami.

Betard Sparta Wrocław przedłużyła kontrakty także z innymi zawodnikami

Działacze zespołu Betard Sparta nie próżnują, tylko wykonują szereg skutecznych działań, których celem jest obrona tytułu mistrza Polski w poprzednim sezonie. Pozyskują zawodników, którzy byli łączeni nawet z zespołami ROW Rybnik, czy też zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Z tego względu w drużynie na następny sezon zakontraktowano także Taia Woffindena oraz Artioma Łaguty. Zawodnicy otrzymali kontrakt na trzy lata. Oprócz tego w zespole będą występować także Gleb Czugunow oraz Daniel Bewley, których zakontraktowano na dwa lata. Oprócz tego jako młodzieżowcy we Wrocławiu występować będą Michał Curzytek czy też Bartłomiej Kowalski.