SpeedwaysportŻużel

Wiemy już dla jakiego klubu będzie występował Maciej Janowski w następnym sezonie

Żużlowa karuzela transferowa trwa w najlepsze. Zawodnicy przychodzą i odchodzą z klubów, a przyszłość wielu zawodników wciąż jest nieznana. Rozstrzygnie się ona najpewniej dopiero w ostatnich godzinach trwania okienka transferowego. Sporo pytań kibiców i ekspertów dotyczyło także przyszłości Macieja Janowskiego, jednak teraz sam zawodnik rozwiał wszelkie wątpliwości.

Maciej Janowski na dłużej w Betard Sparta Wrocław

Wszyscy, którzy marzyli o tym, aby Maciej Janowski dołączył do ich zespołu, po prostu muszą obejść się smakiem. Maciej Janowski oficjalnie przedłużył kontrakt z drużynowym mistrzem Polski w żużlu, a więc drużyną Betard Sparta Wrocław. Poprzedni sezon w wykonaniu Janowskiego był niemal idealny. Kapitan wrocławskiej drużyny spisywał się znakomicie na przestrzeni całego sezonu, przez co wszystkim zależało na tym, aby zatrzymać go w zespole.

Tego udało się dokonać i Janowski oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z drużyną z Wrocławia. Przypomnijmy, że zawodnik jest wychowankiem klubu. Jest to także najbardziej skuteczny zawodnik w historii klubowej. Potwierdzenie przedłużenia kontraktu zostało oficjalnie przedstawione w niedzielę. 30-latek zaznaczył, że to zaszczyt móc występować w drużynie Betard Sparta przez następny sezon. Zaznacza, że jest to jego domowy klub i jest bardzo dumny z możliwości występowania w tym miejscu i przed kibicami.

Betard Sparta Wrocław przedłużyła kontrakty także z innymi zawodnikami

Działacze zespołu Betard Sparta nie próżnują, tylko wykonują szereg skutecznych działań, których celem jest obrona tytułu mistrza Polski w poprzednim sezonie. Pozyskują zawodników, którzy byli łączeni nawet z zespołami ROW Rybnik, czy też zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Z tego względu w drużynie na następny sezon zakontraktowano także Taia Woffindena oraz Artioma Łaguty. Zawodnicy otrzymali kontrakt na trzy lata. Oprócz tego w zespole będą występować także Gleb Czugunow oraz Daniel Bewley, których zakontraktowano na dwa lata. Oprócz tego jako młodzieżowcy we Wrocławiu występować będą Michał Curzytek czy też Bartłomiej Kowalski.

Sprawdź również

Komentowanie wyłączone.

Więcej w kategoriiSpeedway