Czy na stadionie w Gorzowie stanie wielki słup oświetleniowy na środku murawy?

Czy na stadionie w Gorzowie stanie wielki słup oświetleniowy na środku murawy?

Speedway Ekstraliga od początku nowego sezonu wymaga spełnienia przez kluby dodatkowych wymogów związanych z oświetleniem. Takie wymogi związane są z relacjami telewizyjnymi. Niektóre kluby muszą z tego względu dostawić dodatkowe słupy oświetleniowe, co jest jednak kosztowną inwestycją. Z tego względu władze drużyny z Gorzowa rozważają, aby obniżyć koszty inwestycji i postawić słup na środku murawy. Czy jest to możliwe?

Nowe obowiązki klubów związane z oświetleniem

Problem z oświetleniem w Gorzowie jest dosyć poważny. Do tej pory władze klubu rozważały wykonanie klasycznego oświetlenia. Odbyły się już nawet przetargi, które jednak nie wyłoniły wykonawcy tej inwestycji, ponieważ najtańsza oferta wykonawcy opiewała na kwotę o blisko 0,5 miliona złotych więcej, niż budżet, który na inwestycje chce przeznaczyć klub z Gorzowa. To oznacza, że władze klubu rozważają wykonanie znacznie tańszej alternatywy, jaką jest słup oświetleniowy na środku stadionu.

Kibice już wyrażają oburzenie w mediach społecznościowych

Postawienie słupa oświetleniowego na środku stadionu w Gorzowie już teraz wywołuje sporo dyskusji w środowisku kibicowskim i nie tylko. W mediach społecznościowych i na wielu stronach internetowych związanych z żużlem można spotkać zarówno opinie negujące taki pomysł, jak i opinie prześmiewcze. Nie ukrywajmy, że taka inwestycja i takie oświetlenie na pewno wiązałoby się to z olbrzymimi problemami w związku z oglądaniem spotkań żużlowych z trybun. Kibice mieliby pod wieloma względami ograniczone pole widzenia, ponieważ jak można się domyśleć, nowy słup oświetleniowy zajmowałby znaczną część murawy stadionu. Na pewno nie ułatwiłoby to oglądania meczów, a co więcej, z pewnych miejsc na trybunach znacząco by utrudniało.

Brak dodatkowego oświetlenia na stadionie w Gorzowie może oznaczać, że klub nie otrzyma licencji na kolejny sezon. Oczywiście w grę wchodzi tymczasowe przedłużenie obecnej licencji do czerwca tego roku, jednak w późniejszym czasie i tak do rozwiązania będzie ten problem. Dodajmy, że już na początku przyszłego roku ma się odbyć kolejny przetarg na oświetlenie na stadionie w Gorzowie.