Stary-nowy trener dołącza do zespołu Eltrox Włókniarz Częstochowa przed startem nowego sezonu

Stary-nowy trener dołącza do zespołu Eltrox Włókniarz Częstochowa przed startem nowego sezonu

W ostatnich dniach sporo mówiło się o bardzo napiętych relacjach pomiędzy zespołem Eltrox Włókniarz Częstochowa a trenerem Piotrem Świderskim. Domysły o złych relacjach trenera z klubem okazały się trafne. Oficjalnie potwierdzono już, że Piotr Świderski nie poprowadzi ekipy z Częstochowy w sezonie żużlowym na rok 2022.

Lech Kędziora wraca do Częstochowy

Eltrox Włókniarz Częstochowa zdołał już poinformować, że trenerem zawodników w klubie zostanie stary-nowy trener Lech Kędziora. Kibice żużla doskonale pamiętają, że Kędziora był już związany z częstochowskim zespołem. Trener miał okazję prowadzić drużynę w 2017 roku, kiedy na koniec sezonu prowadzona przez niego ekipa z Częstochowy zajęła finalnie piąte miejsce w tabeli. Teraz wszyscy zaznaczają, że Eltrox liczy na zdecydowanie coś więcej. Czy mowa tutaj o zwycięstwie w rozgrywkach’? A może jedynie miejscu na podium? O tym na pewno dowiemy się już wkrótce.

W jaki sposób drużynę z Częstochowy poukłada nowy trener?

Lech Kędziora będzie miał w Częstochowie naprawdę niezły skład. Na pewno będzie mógł skorzystać z Leona Madsena, Fredrika Lindgrena, czy też Jakuba Miśkowiaka. Zarówno seniorzy, jak i juniorzy są wyróżniającymi się zawodnikami na tle całej ligi. Trener Kędziora chce teraz poświęcić jak najwięcej czasu na dotarcie do zawodników i budowanie odpowiednich relacji. Liczy, że jak najszybciej uda mu się ułożyć wszystkie formalności oraz poukłada skład i drużynę na sezon żużlowy 2022. Warto dodać, że Kędziora potwierdził już także, że wraz z nim w sztabie szkoleniowym wciąż będą Jarosław Dymek oraz Sławomir Drabik.