Wolfe Wittstock bez licencji na sezon 2022? Przewodniczący GKSŻ zdementował te informacje

Wolfe Wittstock bez licencji na sezon 2022? Przewodniczący GKSŻ zdementował te informacje

Od jakiegoś czasu sporo mówiło się o tym, że drużyna Wolfe Wittstock może nie otrzymać licencji na kolejny sezon żużlowy. Z powodu wielu nieprawdziwych informacji w tym temacie, głos w sprawie postanowił zabrać sam przewodniczący GKSŻ, a więc Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Przewodniczący zdementował informacje na temat tego, jakoby Wolfe Wittstock miało zabraknąć w kolejnym sezonie.

Wolfe Wittstock wystąpi w kolejnym sezonie żużlowym

Informacje na temat braku licencji dla drużyny z Brandenburgii wzięły się przede wszystkim z tego, że ze składu odeszło kilku bardziej doświadczonych zawodników, a na ich miejsce ściągnięto mało znanych Duńczyków, którzy nigdy nie mieli okazji jeździć w Polsce. Z tego względu padały przypuszczenia, że zespół może nie otrzymać licencji na kolejny sezon żużlowy. Jak zaznacza jednak przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański, wykreślanie drużyn z listy zespołów nie jest zależne od takich sytuacji, ponieważ takie sprawy załatwia się poprzez proces licencyjny.

Warto przypomnieć, że zespół z Brandenburgii, a więc Wolfe Wittstock pojawił się w Polsce już w 2020 roku. W pierwszym sezonie drużyna zajęła szóste miejsce, z kolei w ostatnim sezonie zaprezentowała się zdecydowanie gorzej, zajmując wyraźnie ostatnie miejsce w stawce.