Faworyci do awansu w eWinner 1. Lidze

Faworyci do awansu w eWinner 1. Lidze

Przed nami zapowiada się emocjonujący sezon żużlowy. Zarówno rozgrywki PGE Ekstraligi, jak i eWinner 1. Ligi zapowiadają się jako najlepsze rozgrywki od lat. Kibice liczą na bardzo ciekawe potyczki pomiędzy drużynami, a eksperci przewidują, kto może awansować do PGE Ekstraligi z eWinner 1. Ligi. Faworytami niewątpliwie są Stelmet Falubaz Zielona Góra oraz Polonia Bydgoszcz.

Kto awansuje do PGE Ekstraligi w tym sezonie?

Nie tak dawno zakończył się poprzedni sezon żużlowy w Polsce, a wszyscy nie mogą doczekać się już startu kolejnego. W tym roku na wielkie emocje liczymy na obu szczeblach rozgrywek żużlowych w Polsce. Zważając na drużyny, które znajdują się w słabszej klasie rozgrywkowej możemy być pewni, że i tam będziemy mogli obejrzeć emocjonujące pojedynki.

Eksperci od żużlu w Polsce już teraz analizują składy drużyn oraz potencjalne szanse na sukces w nadchodzącym sezonie. Co ciekawe, na drugim szczeblu rozgrywek, a więc w eWinner 1. Lidze, zespoły faworyzowane posiadają najstarszych zawodników. To właśnie tam średnia wieku zawodników jest największa.

Polonia Bydgoszcz i Falubaz Zielona Góra z najbardziej doświadczonymi zawodnikami

Ekipy Polonii Bydgoszcz oraz Falubazu Zielona Góra to niewątpliwie faworyci do awansu w tym sezonie. Co ciekawe, kierownictwo tych zespołów umyślnie bądź nie, skompletowało najstarsze zespoły w całej stawce zespołów ligowych. Średnia wieku ekipy Polonii Bydgoszcz to aż 30,71. Najstarszymi zawodnikami są Matej Zagar (39), Daniel Jeleniewski (39) oraz Kenneth Bjerre (38).

Podobną średnią wieku co bydgoska Polonia posiada ekipa Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Tutaj średnia wieku zawodników wynosi 28,71. W ekipie zespołu znajduje się jednak najbardziej doświadczony zawodnik, a więc Piotr Protasiewicz, który ma 47 lat. Ewidentnie zawyża więc on średnią wieku w drużynie. Kolejnym doświadczonym zawodnikiem jest także Krzysztof Buczkowski, który w tym roku obchodził 37. urodziny.

Jak widać faworyci do awansu posiadają najbardziej doświadczone ekipy w stawce. Czy doświadczenie będzie tutaj kluczem do sukcesu? Sezon żużlowy startuje już niedługo, a kibice nie mogą doczekać się zaciekłej walki pomiędzy ekipami.