Poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi. Jak ważny jest dla zespołów?

Poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi. Jak ważny jest dla zespołów?

Potocznie mówi się, że każdy musi rozegrać z ligowymi rywalami mecz i rewanż. Jednak poszczególni zawodnicy i eksperci mówią, że terminarz można podzielić na ten „dobry” i „zły”. Co kryje się za tymi słowami? W jaki sposób terminarz może oddziaływać na ostateczny sukces końcowy w rozgrywkach?

Ogłoszono terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2022

Uczestnicy PGE Ekstraligi w sezonie 2022 wiedzą już z kim zagrają na rozpoczęcie sezonu. Eksperci oraz specjaliści od żużlu starają się już wyciągnąć pierwsze wnioski z przygotowanego terminarza. Mówi się, że każdy zespół zagra z każdym mecz i rewanż. W praktyce początek sezonu jest ważny dla całych rozgrywek, dlatego też nie każdy traktuje terminarz jako coś zupełnie obojętnego.

Dlaczego terminarz ma istotne znaczenie?

Na początku sezonu mogą zdarzyć się niespodzianki i jest to fakt. Czasami faworyci w pierwszych spotkaniach nie są w pełni formy lub też nowi zawodnicy nie zaadaptowali się jeszcze w drużynie. Takie sytuacje mogą spowodować, że faworyt na papierze może przegrać spotkanie, szczególnie gdy niżej notowanym rywalom dopisze szczęście.

Terminarz ma również duże znaczenie dla słabszych drużyn. Jeśli na początku sezonu niżej notowane drużyny będą mierzyć się jedynie z kandydatami do wygrania ligi, to takie zespoły mogą po prostu nie zdobyć żadnych punktów. Efektem tego może być to, że drużyny mierzące się z mocnymi rywalami na początku sezonu mogą mieć słabe morale. Kilka porażek z rzędu na pewno nie jest przyjemne i może znacząco odbić się na całym zespole.

Jak więc widać terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2022 można rozłożyć na czynniki pierwsze i przynajmniej po części stwierdzić, który zespół ma lepszy rozkład meczów, a który nieco gorszy. A Waszym zdaniem jaki zespół trafił na najlepszy kalendarz spotkań na przestrzeni całego sezonu?