Drugoligowe Wolfe Wittstock jednak bez licencji

Drugoligowe Wolfe Wittstock jednak bez licencji

W poniedziałek, dnia 13 grudnia, ogłoszono oficjalne decyzje na temat przyznanych licencji na kolejny sezon żużlowy w Polsce. Co ciekawe, tylko 3 drużyny z 24 otrzymały zwykłe licencje. Licencje warunkowe otrzymały 3 kluby, z kolei drużynie trzecioligowego Wolfe Wittstock nie przyznano licencji na kolejny sezon.

Decyzje w sprawie licencji żużlowych na sezon 2022

Za przyznawanie decyzji w sprawie licencji w żużlu na sezon 2022 odpowiada Zespół ds. Licencji dla klubów, a o wynikach poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego. Wydawać by się mogło, że wszystkie chętne drużyny otrzymają licencję na kolejny sezon, jednak z odmową spotkała się ekipa z Niemiec, a więc Wolfe Wittstock. A drużyna z Niemiec w zeszłym sezonie uczestniczyła w 2. Lidze Żużlowej, jednak odnosiła jedynie porażki, jak np. w starciu z drużyną z Rzeszowa.

Na ten moment nie do końca wiadomo co jest determinującym powodem takiej decyzji. Mówi się, że powodem może być zbyt słaby skład drużyny na kolejny sezon, co z automatu powoduje, że wszystkie drużyny wysoko wygrywają z niemiecką drużyną. A jak wiadomo, wyjazd do Niemiec wiąże się również z dużymi kosztami finansowymi dla wszystkich ekip, co nie do końca podoba się zespołom uczestniczącym w lidze. Są to jednak informacje niepotwierdzone. Wydaje się, że na dniach otrzymamy więcej informacji na ten temat. Drużyna Wolfe Wittstock najprawdopodobniej będzie odwoływać się od tej decyzji.

Tylko trzy ekipy w Polsce otrzymały licencję zwykłą

Warto dodać, że niemal wszystkie ekipy żużlowe uczestniczące w rozgrywkach w Polsce otrzymały licencję warunkową. Licencją zwykłą mogą pochwalić się jedynie ekipy z eWinner 1. Liga, a więc Klub Sportowy ROW Rybnik SA oraz Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start Gniezno. Z kolei na poziomie 2. Ligi Żużlowej licencję zwykłą otrzymał RKS Kolejarz Rawicz. W PGE Ekstralidze wszystkie zespoły otrzymały licencję warunkową.