Turniej Grand Prix w Niemczech odwołany z powodu COVID-19

Turniej Grand Prix w Niemczech odwołany z powodu COVID-19

Niemcy, podobnie jak inne kraje w Europie, bardzo poważnie podchodzą do sprawy pandemii i coraz bardziej zaostrzają swoje obostrzenia. Coraz więcej imprez sportowych, na których mieli pojawić się kibice, jest odwoływanych, w tym rozgrywki żużlowe.

Wszystko wskazuje też na to, że marcowe Grand Prix również zostało anulowane. Promotorzy eventu oświadczają, że chcą podążać za resztą świata i minimalizować zagrożenie wirusem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jak dotąd, środowisko żużlowe zdecydowało się na przeprowadzenie jedynie kilku pojedynczych imprez. Odbyły się one w Guestrow, Wittstocku, Miśni, a także w Wolfslake w gminie Oberkrämer. Zielone światło dostał też finał Ice Speedway of Nations, który miał miejsce w Berlinie. Niestety nie można tego powiedzieć o reszcie sezonu Ice Speedway.

Obecne warunki spowodowane koronawirusem nie pozwalają na zorganizowanie Grand Prix, które w 2021 miało zawitać do Inzell. Kilka tysięcy kibiców to zbyt duża liczba osób, która niesie ze sobą zbyt wysokie ryzyko zakażeń. Co więcej, promotorzy eventu informują też, że w takiej sytuacji organizacja rozgrywek Grand Prix stanowiłaby również zbyt wysokie ryzyko finansowe. Społeczność żużlowa ma nadzieję, że 2022 rok przyniesie ze sobą znacznie lepsze perspektywy, a sytuacja COVID-u 19 w końcu ulegnie zmianie na lepsze.

Na razie nie ma żadnych informacji związanych z dalszymi losami cyklu Grand Prix w ice speedway’u. Kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten trudny okres.