Miniżużel może pochwalić się kolejnym mistrzem Polski! Zwycięzcą został Antoni Kawczyński!

Antoni Kawczyński zaliczył ostatni start w zawodach miniżużlowych klasy 80-125 cc. Jednak należy dodać, że odszedł w wielkiej chwale, wygrywając tytuł mistrza Polski w miniżużlu.

Z powodu koronawirusa sezon miniżużlowy zaliczył sporo odwołanych wyścigów i wywierał też ogromną presję wśród zawodników. Na szczęście udało się wystartować z wyścigami zarówno w Indywidualnych, jak i Drużynowych Mistrzostwach Polski i doprowadzić rozgrywki do końca.

W finałach IMP wzięło udział 20 miniżużlowców, z których każdy zaliczył cztery starty w rundzie zasadniczej. Uczestnicy finałowi reprezentowali w sumie dziewięć polskich klubów. Pod koniec wyścigu w Rybniku Kawczyńskiemu udało się wyprzedzić lidera, Szymona Ludwiczaka, tym samym zaklepując sobie pierwsze miejsce na mistrzowskim podium.

Trzecie miejsce przypadło Mikołajowi Duchińskiemu ze Stali Toruń, a czwarte wywalczył Miłosz Kowalski z UKS Speedway Rędziny.