Były mistrz świata w miniżużlu marzy o występie w polskiej lidze

Były mistrz świata w miniżużlu marzy o występie w polskiej lidze

W 2018 niemiecki żużlowiec, Norick Bloedorn pokonał duńskich zawodników, stając na pierwszym miejscu na podium podczas mistrzostw świata w miniżużlu w Rybniku. Obecnie jest nastawiony na odnoszenie sukcesów międzynarodowych. Z racji tego, jest bardzo zainteresowany udziałem w polskiej lidze.

W niemieckiej społeczności speedway’a Bloedorn uważa się za kolejnego Egona Muellera. I mogłoby się wydawać, że takie porównanie może wywierać na 17-latku ogromną presję. Jednak młody żużlowiec twierdzi, że jest to dla niego wspaniały zastrzyk motywacyjny. Czuje wielki zaszczyt, że rodacy postrzegają go w ten sposób.

Jak dotychczas, rybnickie zwycięstwo Bloedorna jest jego największym osiągnięciem w karierze. Ale sportowiec nie ma najmniejszego zamiaru spocząć na laurach. Przyznaje, że rozgrywki żużlowe w Niemczech coraz bardziej zyskują na popularności, jednak prawdziwe wyzwania leżą za granicą. Minusem niemieckiego speedway’a jest to, że większość finansów potrzebnych na uprawianie tego sportu musi pochodzić z kieszeni zawodnika. Jak na tę chwilę nie ma jeszcze zbyt wielkiego zainteresowania wśród sponsorów, a kampanie marketingowe nie reprezentują tego samego poziomu, co w innych krajach.

Norick Bloedorn wziął udział w rozgrywkach finałowych w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Gdańsku, gdzie wygrał dwa indywidualne wyścigi. Nastolatek jest zadowolony ze zdobycia 9 punktów, chociaż nie zaprzecza, że musi jeszcze popracować nad niejednym obszarem swoich umiejętności. Zawsze jest skory nie tylko do wyścigów, ale również do ciężkiego treningu i szlifowania stylu swojej jazdy.

Wraz ze zmianą regulaminu na sezon 2021, polskie kluby będą skupiać zawodników w wieku do 24 lat. Jest to znakomita szansa dla młodych żużlowców z zagranicy, m.in. takich, jak Norick Bloedorn. Siedemnastolatek jest bardzo zadowolony z tej zmiany przepisów, oświadczając, że taki regulamin jest dla niego wprost idealny. Ma też wielką nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł reprezentować barwy polskiego klubu.