Jabłoński informuje – wyścigi szczurów mnie nie interesują

Jabłoński informuje – wyścigi szczurów mnie nie interesują

Treningi w sezonie 2021 rozpoczęła już większa część żużlowców Aforti Start Gniezno. Wśród trenujących znajduje się zawodnik Frederik Jakobsen, które przez dwa dni trenował waz z reprezentacją Danii w Vojens. Natomiast Mirosław Jabłoński nadal czeka na pierwszy wjazd na tor. 

Jakobsen o treningach w Danii

W Danii na stadionie w Vojens trenowała reprezentacja Danii. Jak już wspominaliśmy wśród zawodników znalazł się Frederik Jakobsen, który jest jednym z podopiecznych trenera Hansa Nielsena. Jakobsen zapewnia, że czuje się na motocyklu wyśmienicie. Wspomina, że te dwa dni, które spędził z reprezentacją, to był wyjątkowy czas. Najważniejsze było dla niego poczucie motocykla. W pierwszy dzień ćwiczenia odbywały się indywidualnie, natomiast drugiego dnia zdradza, że odbyły się wyścigi spod taśmy wśród trenujących. Duńczyk wyjaśnia, że jest gotowy do pracy nad poprawą formy. 

Czy Jakobsen wiąże przyszłość z wyścigami motocrossowymi?

Dla 22 latka treningi to przede wszystkim zabawa, która łączy się z przygotowaniami do otwarcia sezonu. Jakobsen dołączył do kilku zawodników Aforti Startu Gniezno i jeździ na motocrossie. Jest to jego pierwsza jazda w Polsce. Frederik Jakobsen czeka z niecierpliwością na pierwsze treningi na stadionie. Solidnie przygotowuje się do sezonu poprzez zabawę i stara się, aby treningi za każdym razem były intensywne i pełne humoru. Cały czas podczas treningów młodemu żużlowcowi towarzyszy Mirosław Jabłoński.

Powrót Jabłońskiego na tory żużlowe

36- letni mężczyzna w zeszłym roku zrezygnował ze startu w barwach łódzkiego Orła. Tym samym objął rolę eksperta na stacji nSport+. Roczna przerwa zdecydowanie przyczyniła się do tego, ze Jabłoński stęsknił się za rywalizacją. Zapewnia, ze pogoda robi się coraz lepsza i czeka z niecierpliwością na możliwość prowadzenia treningów żużlowych. Na chwilę obecną tory żużlowe nie nadają się jeszcze do jazdy, są one zastępowane treningami na motocrossach. Jabłoński informuje, że zdecydowanie wystarczy rozpocząć treningi na żużlu trzy tygodnie przed ligą.