Czy Patryk Dudek ponownie przyodzieje barwy Stelmetu Falubaz Zielona Góra?

Czy Patryk Dudek ponownie przyodzieje barwy Stelmetu Falubaz Zielona Góra?

Patryk Dudek przed sezonem zmienił barwy Stelmetu Falubaz Zielona Góra na barwy drużyny z Torunia. Przenosiny zawodnika z jednego do drugiego klubu były dla kibiców, ekspertów i całego środowiska niemałym zaskoczeniem. Szczególnie, że kierownictwo Falubazu oferowało Dudkowi również atrakcyjne warunki przedłużenia kontraktu. Czy mimo wszystko Patryk Dudek zdecyduje się na powrót do ekipy z Zielonej Góry?

Robert Dowhan o sytuacji Patryka Dudka

Transfer Patryka Dudka zrobił sporo zamieszania w środowisku żużlowym. Ostatnio w tym temacie sporo wypowiedział się sam Robert Dowhan, a więc były prezes Stelmetu Falubaz Zielona Góra. Jego zdaniem przejście Dudka do ekipy z Torunia również było zaskoczeniem. Jednak jak zaznacza były prezes, ciężko tak naprawdę stwierdzić co dokładnie przesądziło o tej roszadzie.

Były prezes drużyny żużlowej z Zielonej Góry zaznaczył, że być może powodem do transferu były lepsze warunki kontraktowe, które zaproponowano zawodnikowi w Toruniu. Oprócz tego wpływ na taką decyzję mogły mieć również wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 3 lat. Wszystkie składowe mogły przeważyć szalę, przez co Dudek obecnie występuje w ekipie z Torunia. Chociaż przypomnijmy, że rok temu Falubaz z Patrykiem Dudkiem walczył jak równy z Włókniarzem Częstochowa i nawet drużynie z Zielonej Góry udało się pokonać ekipę z Częstochowy. Tutaj dowiemy się więcej o tamtym spotkaniu.

Czy Patryk Dudek wróci do Zielonej Góry?

Obecnie sporo rozmów toczy się także wokół ewentualnego powrotu Patryka Dudka do Zielonej Góry. Sam zawodnik przyznał, że po sezonie jest w stanie wrócić do Falubazu. Jednak tutaj ponownie Robert Dowhan wysnuł dosyć prawdopodobną myśl, że tych słów nie można brać jako stuprocentowy pewnik. Przede wszystkim z powodu historii, które już mieliśmy okazję oglądać.

Zawodnicy po zmianie klubu bardzo szybko aklimatyzują się z nowym zespołem. Poznają nowych kolegów, pracowników i ekipę. Poza tym nawiązują nowe kontrakty sponsorskie, przez co bardzo szybko można zadomowić się w nowej drużynie. To powoduje, że zmiany klubów po jednym sezonie raczej ciężko oczekiwać od Dudka, szczególnie w momencie, gdyby w Toruniu miał on lepsze warunki finansowe. A nie można ukrywać, że tak właśnie jest, ponieważ toruńska drużyna żużlowa jest bardzo dobrze zarządzana i na pewno nie może narzekać na brak funduszy bądź jakiekolwiek problemy finansowe.