Przed nami kolejny sezon cyklu zawodów dla żużlowców-amatorów

Przed nami kolejny sezon cyklu zawodów dla żużlowców-amatorów

Cztery lata temu po raz pierwszy zorganizowano specjalny cykl zawodów, w których mogli rywalizować żużlowcy-amatorzy. Już niedługo rozpocznie się sezon numer cztery. Cykl zawodów Budex Amateur Speedway Cup rozpocznie się wyścigiem na torze w Gnieźnie, a w ramach cyklu zawodów wyścigi będą odbywać się w aż trzech krajach.

Cykl zawodów dla amatorów powraca po roku przerwy

Po raz pierwszy zawody zorganizowane dla żużlowców-amatorów zorganizowano w 2018 roku. Wtedy wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w zawodach pod nazwą Kaczmarek Electric Speedway Cup. Uczestnicy rywalizowali na torach żużlowych w Polsce oraz w Czechach. W takim samym cyklu zawodów dla amatorów można było wziąć udział w 2019 roku.

Niestety przerwa w organizacji zawodów dla żużlowców-amatorów nastąpiła w 2020 roku, kiedy to na świecie wystąpiła dosyć problematyczna sytuacja z organizacją jakichkolwiek zawodów, wydarzeń sportowych i imprez okolicznościowych.

Zawody dla żużlowców-amatorów powróciły w 2021 roku, a zainteresowani mogli brać udział w aż dwóch odrębnych cyklach zawodów. Były to Six Speedway Cup oraz Gropex Speedway Cup. Warto zaznaczyć, że zarówno pierwszy, jak i drugi cykl zawodów okazały się prawdziwym hitem.

Powrót cyklu zawodów dla żużlowców-amatorów

Po zeszłorocznym sukcesie amatorskich zawodów mogliśmy wszyscy spodziewać się, że i w tym roku taki cykl zostanie ponownie zorganizowany. I rzeczywiście tak się stało, a sponsorem tytularnym zawodów postanowił zostać Robert Konieczny z firmy Budex, który ogłosił już, że w sezonie 2022 zostanie on patronem tytularnym.

Cykl zawodów w roku 2022 będzie nosił nazwę Budex Amateur Speedway Cup. Docelowo zawody mają zostać zorganizowane na terenie trzech krajów – Polski, Czech oraz Niemiec. Na początek tradycyjnie zaplanowano już mecz w Gnieźnie, gdzie odbędzie się spotkanie pomiędzy Północą a Południem.

Warto dodać, że wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć z zawodnikami na swoim poziomie. W tym celu powstały grupy zawodników o nazwie Gold, Silver i Bronze. Oprócz tego w cyklu zawodów mogą wziąć udział również byli żużlowcy, którzy ścigali się zawodowo. Dla nich wyznaczona jest dodatkowa grupa – Platinum.