Co skłoniło Mathiasa Pollestad do zasilenia drużyny Stali Gorzów?

Co skłoniło Mathiasa Pollestad do zasilenia drużyny Stali Gorzów?

Już niedługo startują rozgrywki PGE Ekstraliga, jak i rozgrywki U24 Ekstraliga. Do drużyny Moje Bermudy Stal Gorzów postanowił przenieść się młody zawodnik z Norwegii, Matthias Pollestad. Czym kierował się młody Norweg podczas wyboru klubu i dlaczego ostatecznie trafił akurat do Gorzowa?

Perspektywiczny młody zawodnik z Norwegii

Matthias Pollestad to niewątpliwie młody talent, który w przyszłości może odnieść spory sukces w żużlu. Obecnie zawodnik ma siedemnaście lat, jednak bardzo poważnie podchodzi do szansy, którą otrzymał od klubu z Gorzowa. Jak zaznacza sam zawodnik, na poważnie rozważa on przeprowadzkę do Polski.

Pollestad przygodę z żużlem rozpoczął już w wieku 6 lat. W 2018 roku udało mu się już uzyskać tytuł Mistrza Europy w klasie 85cc oraz 3. miejsce na Mistrzostwach Świata. To nie jedyne dotychczasowe osiągnięcia młodego Norwega, a sukcesy odnosił od również m.in. w klasie 250cc.

Matthias Pollestad wierzy, że Gorzów to idealne miejsce do rozwoju

Norweg nie kryje, że bardzo mocno wierzy w swój rozwój kariery właśnie w Gorzowie. Występy w rozgrywkach U24 Ekstraligi powinny pozwolić zdobyć mu niezbędne doświadczenie, którego tak bardzo teraz potrzebuje. Pollestad zaznacza, że w Gorzowie liczy na optymalny rozwój kariery, a jest także pewien, że otrzyma niezbędną pomoc.

Zawodnik zdaje sobie sprawę, że w zespole Moje Bermudy Stal Gorzów na każdym szczeblu jest spora konkurencja. Mówi on jednak, że szeroka obsada nie sprawia mu kłopotu, a on liczy na to, że każdy dostanie szansę do zaprezentowania się na torze i walkę o jak najczęstsze występy. Ceni on również fakt, że być zawodnikiem należącym do tej samej drużyny, co również Anders Thomsen, Bartosz Zmarzlik, czy też Martin Vaculik.

Warto dodać, że na ten moment Matthias Pollestad jest uważany za jeden z największych, o ile nie największy, talent w norweskim żużlu. Miejmy nadzieję, że kariera ambitnego zawodnika potoczy się dokładnie tak, jak on sam sobie tego życzy. Powodzenia Matthias!