Czy jest szansa na powrót żużla do Warszawy?

Czy jest szansa na powrót żużla do Warszawy?

Od dłuższego czasu nieczynny pozostaje warszawski stadion Gwardii. Taki widok nie cieszy na pewno kibiców żużla w Polsce, którzy w stolicy naszego kraju widzą niebywały potencjał na rozwój całej dyscypliny. Czy jest szansa na to, że w Warszawie kiedykolwiek ponownie pojawi się żużel?

Stolica Polski bez żużlu

W wielu miejscach w Polsce starano się już wskrzesić żużel i sprawić, aby w danym miejscu ponownie można było regularnie oglądać mecze żużlowe na najwyższym poziomie. Podobnie jest i z Warszawą, ponieważ tutaj na pewno jest spory potencjał na rozwój całej dyscypliny. Ludzie w stolicy Polski na pewno mogliby pokochać żużel. Biorąc pod uwagę tak dużą liczbę osób, zainteresowanych meczami na torze na pewno by nie brakowało.

Osoby zainteresowane żużlem na pewno pamiętają Grand Prix, które jakiś czas temu odbyło się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Publiczność na stadionie dopisała, a obiekt wypełnił się po brzegi. Zawody same w sobie również były zorganizowane na najwyższym poziomie. Czy jednak na poziomie klubowym znajdzie się jakiś zespół, a przede wszystkim czy znajdą się osoby, które mogłyby wziąć na siebie całą organizację przez cały sezon?

Warszawa posiada duży potencjał

Biorąc pod uwagę fakt, że Warszawa jest bardzo rozwiniętym miastem, to na pewno w tym miejscu można znaleźć bardzo dużo firm, które z chęcią mogłyby wesprzeć zespoły żużlowe. Wydaje się, że pieniądze od sponsorów można by bardzo łatwo zdobyć. Co więcej, mecze żużlowe były kolejną atrakcją turystyczną dla przyjezdnych oraz kolejną opcją rozrywki dla mieszkańców. Sporo osób chciałoby na własne oczy zobaczyć jak wyglądają mecze żużlowe. Z tego powodu na pewno nie zabrakłoby osób, które chciałyby uczestniczyć w meczu żużlowym na najwyższym poziomie.