Prawie 10 lat od ostatniej światowej imprezy speedwaya w Argentynie

Prawie 10 lat od ostatniej światowej imprezy speedwaya w Argentynie

Niegdyś w Argentynie odbywały się nie tylko krajowe imprezy w żużlu, lecz również światowe zawody. Jednak od dobrych kilku lat nie odbyły się tam żadne prestiżowe zawody. Dość powiedzieć, że ostatnia światowa impreza w Argentynie miała miejsca prawie 10 lat temu. Czy taka sytuacja w nadchodzącym czasie może ulec zmianie?

Imprezy żużlowe w Argentynie

Obecnie Argentyna to wciąż kraj, gdzie w niektórych zakątkach odbywają się imprezy żużlowe. Po prostu na całym świecie są osoby, którym zależy na promowaniu żużla, ponieważ kochają ten sport. Niestety, ale Argentyna po raz ostatni organizowała międzynarodowy turniej żużlowy aż 10 lat temu. Mowa tutaj o finałach IMŚJ, a więc finałach Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Obiekt w Bahia Blanca

Żużel w Argentynie jednak wcale nie umarł. Wciąż w wielu zakątkach tego kraju funkcjonują obiekty sportowe, gdzie propaguje się żużel. Takim obiektem jest chociażby ten w Bahia Blanca. Bardzo podekscytowany tym obiektem był Armando Castagna, a więc ojciec Paco Castagny. Zaznacza on, że w Bahia Blanca znajduje się zarówno stadion, jak i tor, które są w bardzo dobrym stanie. Tamtejsi ludzie włożyli ogrom pracy w to, aby obiekt spełniał światowe standardy i był gotowy na żużel na najwyższym poziomie. Widać to szczególnie po elementach, które regularnie są odświeżane i odnawiane.

Dla wielu osób to właśnie Bahia Blanca, a więc prawdziwa stolica żużla w Argentynie ma spore szanse na to, aby w najbliższej przyszłości zorganizować światową imprezę w żużlu. W swojej wypowiedzi Castagna zaznaczył, że najprawdopodobniej w przyszłym roku uda się mu przyjechać do Bahia Blanca wraz z przedstawicielem Discovery i sprawdzić tamtejsze tory, jak i inne obiekty żużlowe w Argentynie.