Nicki Pedersen zawieszony przez duńską federację!

Nicki Pedersen zawieszony przez duńską federację!

Duńska federacja podjęła dosyć zaskakującą decyzję o zawieszeniu jednego z najlepszych żużlowców świata. Otóż Nicki Pedersen został zawieszony aż na 6 miesięcy poprzez duńską federację. Wszystko związane jest z zajściem, które odbyło się w jednym z meczów Metal Speedway League, a więc duńskiej ligi. To właśnie wtedy Nicki Pedersen miał niestosownie zachowywać się wobec sędziego tamtego spotkania.

Zawieszenie Nickiego Pedersena

Sytuacja związana z zawieszeniem Duńczyka odbiła się szerokim echem nie tylko w Danii i w Polsce, ale także w całym żużlowym świecie. Do zawodnika docierają jednak przede wszystkim słowa wsparcia. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ kara 6-ciu miesięcy zawieszenia jest naprawdę dotkliwa.

Wsparcie dla zawieszonego zawodnika z Danii okazał chociażby Gleb Czugunov. Na swoich Social Media zadaje on dosyć retoryczne pytanie. Zastanawia się, gdzie podziała się ta wolność zawodników, która raz po raz jest podkreślana w Europie. Czugunov stawia dosyć poważne pytania. Nie ma on pojęcia dlaczego w 2021 roku federacja zabrania zawodnikowi występów i nie daje mu możliwości uczestniczenia w zawodach, w których zawodnik ma chęć uczestniczyć.

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz również ma problem

Jednak na zawieszeniu, o którym zadecydowała duńska federacja ucierpi nie tylko sam zawodnik. Również ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz ma poważny problem. Już w najbliższej kolejce dojdzie do starcia tej drużyny z eWinner Apatorem Toruń. Będzie to prawdopodobnie mecz o być albo nie być w następnym sezonie PGE Ekstralidze dla zespołu z Grudziądza.

Brak Nickiego Pedersena jest na pewno dotkliwą stratą dla drużyny z Grudziądza. Jest to kluczowy zawodnik tego zespołu i jego brak w nadchodzącym spotkaniu może sprawić, że drużyna po prostu ulegnie zespołowi z Torunia. Cała sprawa jednak nie jest jeszcze do końca oczywista. Władze zespołu z Grudziądza wciąż walczą o to, aby federacja duńska zmieniła swoją decyzję. Dzięki temu zawodnik oraz lider zespołu mógłby wspomóc swoją drużynę w arcy ważnym spotkaniu, które odbędzie się już w nadchodzącej kolejce.