David Bellego zawodnikiem Fogo Unii Leszno

David Bellego zawodnikiem Fogo Unii Leszno

Fogo Unia Leszno przed rozpoczynającym się sezonem żużlowym postanowiła dokonać kolejnego wzmocnienia. Do drużyny dołączył francuski zawodnik David Bellego. Co ciekawe, ostatni raz zawodnik z Francji na torach PGE Ekstraligi występował w 1993 roku.

David Bellego w Fogo Unia Leszno

Najlepszy obecnie francuski zawodnik żużlowy nie ukrywa, że transfer do zespołu z Leszna okazał się dla niego niemałym zaskoczeniem. Ostatnie dwa lata zawodnik spędził w eWinner 1. Lidze. Zawodnik w tamtym sezonie uzyskał najwyższą średnią biegową w lidze. Na pewno będzie chciał powtórzyć ten wynik w nadchodzącym sezonie 2022, jednak jak zaznacza sam zawodnik, nie będzie to łatwym zadaniem z powodu debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zastępca Emila Sajfutdinowa?

Wiele osób nazywa nowego zawodnika Fogo Unii Leszno zastępcą Emila Sajfutdinowa. Ten jednak zaznacza, że kompletnie tak tego nie odbiera. Szczególnie, że nikt w zespole tego od niego nie oczekuje i nic na ten temat nie mówił. David Bellego zaznaczył, że jego celem na ten sezon będzie zdobycie jak największej ilości punktów, aby dać klubowe jak najwięcej. Zawodnik jednak nie chce się wypowiadać o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej jeszcze przed startami, ponieważ jak sam mówi, będzie to dopiero jego pierwszy, debiutancki sezon w rozgrywkach PGE Ekstraligi.