Motor Lublin stara się o mobilną trybunę na swoim stadionie

Motor Lublin stara się o mobilną trybunę na swoim stadionie

Jakiś czas temu w „Kurierze Lubelskim” pojawiła się informacja, że jednym z projektów, których realizacje planowane są w najbliższym czasie, może być trybuna mobilna.

Do zagorzałych zwolenników, jak i beneficjentów tego przedsięwzięcia, należy jeden z najsłynniejszych klubów żużlowych w Polsce, Motor Lublin. Plany projektowe obejmują konstrukcję przenośnej trybuny, która miałaby się pojawić na stadionie klubu.

Trybuny mobilne są bardzo poręczne i praktyczne. Pozwalają na ustawianie dodatkowych miejsc na rozmaitych imprezach kulturowych i sportowych. Są bardzo wytrzymałe, a ich eksploatacja może trwać przez długie lata. Jest to też bardzo dobra wiadomość dla żużlowych kibiców. Dzięki takiej trybunie, w dalszym ciągu mają szansę uczestniczyć w wydarzeniu, nawet jeśli bilety na miejsca tradycyjne zostały już wyprzedane.

Zarząd klubu twierdzi, że projekt, który ma dużą szansę na powstanie, będzie obejmował 2200 miejsc siedzących. Szacuje się, że zakup konstrukcji wraz z jej instalacją pochłonie około 1,5 mln złotych. Jak na tę chwilę wszystko znajduje się w fazie wstępnej. Dotyczy to również szukania najlepszego miejsca, gdzie można by zamontować trybunę. Jednakże, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, arena Motoru Lublin powiększy się o kilka tysięcy zagorzałych fanów żużlowego widowiska.

Decyzja zależy głównie od mieszkańców Lublina, którzy przeprowadzą głosowanie w kwestii rozlokowania 12 mln złotych na realizację potencjalnych projektów na terenie miasta.