Koniec kariery piłkarza Paris Saint-Germain – jaki był powód?

Koniec kariery piłkarza Paris Saint-Germain – jaki był powód?

Yohan Cabaye kończąc 35 rok swojego życia, postanowił zakończyć karierę piłkarza. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki opublikowanym przez sportowca oświadczeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. W piątek 19 lutego francuski piłkarz poinformował swoich zwolenników o tym, że nie będzie już dłużej grać w piłkę nożną. W wieku 35 lat zakończył swoją karierę, która trwała 17 lat i była bardzo bogata w sukcesy. Ostatnim klubem, w którym grał Yohan Cabaye była drużyna Saint-Etienne. Po rozstaniu się z zespołem 1 lipca 2020 roku Yohan nie zagrał już w żadnym klubie.

35 lat i koniec – dlaczego Yohan postanowił przestać grać w piłkę nożną?

To była bardzo trudna decyzja dla francuskiego sportowca, zważywszy na jego bogatą piłkarską historię. Na swoim koncie na Twitterze poinformował swoich czytelników o rezygnacji w dalszym graniu w piłkę nożną. Za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił koniec swojej kariery piłkarskiej, co było dla niego decyzją nieuniknioną. Sportowiec zaznaczył, że dla każdego sportowca przychodzi moment rezygnacji i każdy z nich musi wiedzieć, kiedy należy się wycofać. Cabaye na Twitterze podziękował wszystkim, którzy w znaczny sposób przyczynili się do rozwoju jego kariery. 

To był bardzo dobry piłkarz 

Yohan Cabaye swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Lille. W następnych latach swojej kariery grywał w takich zespołach jak Newcastle, Crystal Palace, Al-Nasr, PSG oraz Saint-Etienne. Jego sukcesem jest trzykrotne zdobycie mistrzostwa Francji. Raz w 2011 roku z Lille oraz 2 razy w 2014 i 2015 roku z PSG. Ponadto, francuski piłkarz wygrał również Puchar Francji i Puchar Ligi Francuskiej, uzyskał tytuł reprezentanta Francji, dla której zagrał aż w 48 meczach i zdobył 4 gole! Swoim uczestnictwem zaszczycił Euro 2012, MŚ 2014 oraz Euro 2016. Warto wspomnieć o niezwykłym sukcesie młodego Yohana, który w 2005 roku wygrał ME w kategorii do 19. lat. W swoim ostatnim sezonie 2019/2020 Cabaye pojawił się na boisku na czele Saint-Etienne, gdzie zagrał 15 razy i strzelił ostatnią pożegnalną bramkę.