Siedem medali dla polskich lekkoatleci w HME! Niewiarygodne osiągnięcie Polaków w Toruniu

W ostatnich Halowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Toruniu, Polacy zdobyli aż siedem medali, natomiast najcenniejsze złoto zdobył Patryk Dobek. To bardzo duże osiągnięcie i wyróżnienie dla polskich lekkoatletów. Możemy być dumni z biało-czerwonej lekkoatletyki. Polacy stanowili połowę stawki finalistów w biegu na 800 metrów, gdzie złoty medal zdobył Patryk Dobek. W sztafecie kobiet 4 × 400 metrów również polskie uczestniczki pokazały prawdziwego ducha walki. To była niebywała niedziela w Toruniu.

Na początku nie było kolorowo…

Mimo wielkich osiągnięć i zawodów zakończonych sukcesem, z początku rywalizacja nie rozpoczęła się szczęśliwie dla polskich sportowców. Porażkę poniósł Damian Czykier, który podczas biegu na 60 metrów zahaczył o czwarty płotek, skutkiem czego zajął szóste miejsce w czasie 7,63. Zawodnik był załamany, ponieważ przygotowywał się bardzo długo i liczył na zdobyty medal. Niedługo po nim w takim samym biegu wystartowała Pia Skrzyszowska, która zajęła piąte miejsce z czasem 7,95. Niedzielne zawody nie zaczęły się kolorowo dla polskich lekkoatletów.

Dobek w niezwykły sposób uratował honor. Kapitalny bieg na 800 metrów!

Mimo wcześniejszych potknięć dalszy przebieg zawodów okazał się bardzo owocny dla polaków, którzy potem zdobyli aż siedem medali. Najcenniejszy i najbardziej okazałe osiągnięcie zdobył Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Co ciekawe, podejrzewano o złoty medal medaliście mistrzostw Europy – Adamowi Kszczotowi. Dobek okazał się lepszym zawodnikiem, który pokonał bieg w czasie 1:46:81 wyprzedzając Kszczota, a także Mateusza Borkowskiego.

To nie koniec sukcesów!

Dwa medale w jednej konkurencji podczas niedzielnych zawodów wywalczyły dwie Polski w biegu na 800 metrów. Joanna Jóźwik zdobyła srebro w czasie 2:04.00, natomiast brąz zgarnęła Angelika Cichocka w czasie 2:04.15. Konkurencję wygrała Brytyjka Kelly Hodgkinson, która pokonała trasę w czasie 2:03.88. Oprócz tego brązowe medali zdobyli również Piotr Lisek, skacząc o tyczce, Paweł Wiesiołek w siedmioboju, a także fenomenalna sztafeta kobiet 4 × 400 metrów, gdzie jedna z biegnących Justyna Święty-Ersetic miała kontuzję. Po raz pierwszy od 23 lat Wiesiołek zdobył medal wśród polskich zawodników w siedmioboju na HME.