Motor Lublin pokonuje zespół eWinner Apator Toruń po zaciętym spotkaniu

Motor Lublin pokonuje zespół eWinner Apator Toruń po zaciętym spotkaniu

Wielkie emocje przyniosło spotkanie pomiędzy eWinner Apator Toruń a Motorem Lublin, które kończyło 12. kolejkę żużlowej ekstraligi. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Lublina 46:44.

Wyrównane spotkanie w Toruniu

Spotkanie od samego początku było dosyć wyrównane i trzymało w napięciu do samego końca. Nawierzchnia na stadionie w Toruniu tuż przed spotkaniem została lekko zmoczona deszczem. Od razu wyczuli to zawodnicy, przez co kilku z nich miało problem z perfekcyjną jazdą po torze.

W meczu od samego początku minimalną przewagę uzyskali goście, jednak gospodarze ani na krok nie dali sobie odskoczyć. Dzięki temu eWinner Apator Toruń przez całe spotkanie szedł łeb w łeb z drużyną Motoru. Dzięki temu gospodarze ku uciesze zgromadzonych kibiców wysunęli się na prowadzenie po biegu numer 14. Podwójne zwycięstwo w biegu pozwoliło odskoczyć na 2 oczka.

Końcówka należała do gości z Lublina

Losy całego spotkania rozstrzygnęły się jednak w samej końcówce. Na tablicy wyników tuż przed ostatnim biegiem widniał wynik 43:41 dla gospodarzy. Goście do zwycięstwa w całym meczu potrzebowali podwójnego zwycięstwa, co w rzeczywistości stało się faktem. Miejscowi kibice zgromadzeni na Motoarenie w Toruniu musieli przełknąć gorycz porażki. W ostatnim biegu świetnie zaprezentowali się zawodnicy Motoru Lublin, dzięki czemu bieg zakończył się zwycięstwem gości 5:1. Ostatecznie mecz skończył się rezultatem 44:46 dla Motoru Lublin.