Marek Cieślak może ponownie poprowadzić kadrę Polski w żużlu. Już niedługo spotkanie Polska vs Reszta Świata

Marek Cieślak może ponownie poprowadzić kadrę Polski w żużlu. Już niedługo spotkanie Polska vs Reszta Świata

W zeszłym roku wieloletni trener reprezentacji polskich żużlowców, a więc Marek Cieślak oficjalnie pożegnał się z kadrą. Obecnie sporo mówi się jednak o organizacji spotkania żużlowego Polska vs Reszta Świata. Do mediów dochodzą już pierwsze informacje na temat tego, że ponownie trenerem polskiej kadry na to jedno spotkanie miały zostać Marek Cieślak, który wcześniej był trenerem Polaków przez 14 lat.

Wieloletni trener Polski może ponownie poprowadzić Polaków

Aż 14 lat funkcję trenera polskiej reprezentacji żużla sprawował Marek Cieślak. Oficjalnie zakończył on swoją funkcję w spotkaniu z Rosją, które odbyło się we wrześniu 2020 roku na stadionie w Bydgoszczy. Po tym spotkaniu Cieślak sprawował funkcję trenera kadry w jeszcze następnym spotkaniu w ramach finałów Speedway of Nations w Lublinie, gdzie całemu zespołowi udało się zdobyć drugie miejsce i srebrny medal.

Warto przypomnieć, że po trenerze Marku Cieślaku kadrę przejął Rafał Dobrucki.

Powrót trenera Marka CIeślaka na spotkanie Polska vs Reszta Świata

Pierwsze informacje na temat organizacji spotkania Polska vs Reszta Świata zostały podane przez Krzysztofa Mrozka, a więc prezesa drużyny żużlowej z Rybnika. To właśnie w drużynie ROW Rybnik pracuje na ten moment Cieślak. Z pierwszych informacji na temat organizacji tego wydarzenia mówi się, że miałoby ono się odbyć w sobotę 9 października o godzinie 15:00. Dodajmy, że mecz żużlowy pomiędzy kadrą Polski a drużyną Reszty Świata ma odbyć się na stadionie w Rybniku, gdzie na co dzień występuje zespół ROW Rybnik.